Wi-Fi 6: Inovace bez limitů?

14.09.2020

Pracujete z domu? Pokud ano, tak možná občas zatoužíte po lepším, rychlejším a stabilnějším Wi-Fi připojení. Pokud tomu tak je, měli byste sáhnout po síťovém zařízení s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6, které vám nabídne větší síťovou kapacitu, zabezpečení a v neposlední řadě i mnohonásobně vyšší rychlost.

Klíčová role Wi-Fi

Wi-Fi hraje v posledních letech v elektronické komunikaci klíčovou roli. Většina lidí se jejím prostřednictvím připojuje k internetu, a to nejen na svých laptopech, ale také na telefonech nebo stolních počítačích. Tím se současná situace zásadně liší od trendů před několika lety. Zároveň dochází k nárůstu počtu připojených zařízení i využívaných aplikací, které vzájemně bojují o pozornost Wi-Fi routerů či přístupových bodů a zahlcují tak jednotlivá frekvenční pásma. Výsledek? Pomalé a nestabilní bezdrátové připojení.

Moderní Wi-Fi 6

Nejnovější standard Wi-Fi 6, známý také jako 802.11ax, to má změnit. Oproti svým předchůdcům nabízí až 2x rychlejší bezdrátové připojení, 4x větší síťovou kapacitu i robustnější zabezpečení. Proč tedy neupgradovat staré připojení a neužívat si všechny svody, které nový standard poskytuje? Existuje jeden háček. Ano, s Wi-Fi 6 můžete lámat rekordy v rychlosti (10 Gb/s i více), pokud ale váš router nebo elektronická zařízení v brzké době oslaví dekádu své existence a tudíž tyto rychlosti zdaleka nepodporují, budete si výhod Wi-Fi 6 užívat jen omezeně. Prozatím. 

V NETGEAR se snažíme tyto problémy řešit skrze kombinace jednotlivých technologií. Naše nejnovější přístupové body proto vedle Wi-Fi 6 disponují také multigigabitovým připojením, které poskytuje až 2,5x vyšší rychlost a tím zvyšuje celkovou výkonnost zařízení.

Spolehlivé zabezpečení i oddělené sítě

A jak je to se zabezpečením? Většina Wi-Fi sítí v současnosti používá zabezpečení se standardem WPA2. Wi-Fi 6 oproti tomu pracuje se standardem WPA3. WPA3-Personal používá k zabezpečení 128-bitový a WPA3-Enterprise 192-bitový šifrovací klíč.

NETGEAR jde však v tomto směru ještě dál. Svým zákazníkům nabízí možnost rozdělit domácí připojení na několik Wi-Fi sítí (SSID). Můžete tak mít oddělené připojení pro domácí a pracovní použití. V případě, že jste tedy připojeni k soukromé síti, nemůžete ku příkladu sledovat to, co se právě děje na síti pracovní.

Budoucnost vypadá víc než lákavě. Nezaspěte proto dobu a investujte do nových Wi-Fi produktů, investice se vám mnohonásobně vrátí. Nebudou se vám zasekávat videohovory, výpadky v připojení odejdou do důchodu a váš home-office vyšvihnete na zcela nový level. A pokud si nejste jisti, kam v tomto ohledu udělat první pomyslný krok, tak nezoufejte. My v NETGEAR vám s tím pomůžeme. Nejdřív se zkuste podívat na naše vymazlené portfolio Wi-Fi 6 produktů, za kterými stojí roky zkušeností a spokojených zákazníků. Stojí za to.

SOS tipy

Nefunguje vaše WiFi tak, jak byste si představovali? Možná za to může mikrovlnka, možná obrovské akvárium umístěné mezi vámi a routerem. Přečtěte si našich 5 tipů, jak dosáhnout lepšího Wi-Fi připojení!

Pracujte z domu jako profík

Práce z domu mimo jiné znamená, že naši partneři stále častěji řeší správu domácích sítí. Ty musí být zabezpečené, protože se každý druhý obývací pokoj proměnil v kancelář. Naše platformy a hardware jsou na tato úskalí připraveny. Chytrou kombinací produktů, jako je například router Orbi Pro, dalšího hardwaru a systému pro cloudový management mohou naši autorizovaní partneři spravovat, optimalizovat a monitorovat domácí sítě napřímo.

Tip: Přečtěte si našich 6 tipů jak na efektivnější práci z domova!