Práce z domova si zaslouží špičkovou technologii. Proč?

08.07.2022

Práce na dálku představuje nezanedbatelný trend. Zařízení vaší domácí kanceláře byste ale rozhodně neměli podcenit. V tomto článku vám vysvětlíme, na co si dát pozor.

Na začátku roku 2020 miliony lidí po celém světě pracovaly v kancelářích, maloobchodních prodejnách, školách a mnoha dalších pracovištích. Obklopovalo je přitom profesionální vybavení, které jim pomáhalo kvalitně odvádět jejich práci. Pokud se něco pokazilo, interní IT expert nebo externí konzultant jim pomohl problém vyřešit. Pak se ale vše změnilo.

V souvislosti s pandemií koronaviru obrovské množství lidí muselo rychle najít způsob, jak pokračovat ve své práci na dálku. Takzvané digitální transformaci se malé firmy snažily přizpůsobit za použití nástrojů, které už v té době měly k dispozici, nebo urychleně nakupovaly běžná spotřebitelská zařízení.

Mnohé z těchto rychlých řešení ale nejsou pro firmy výhodné. V krátkodobém horizontu se špatné osvětlení a slabý zvuk při videohovorech nebo nerovnoměrné připojení k Wi-Fi dají zvládnout. Z dlouhodobého hlediska ale představují problém. Klienti a partneři očekávají, že si i při práci z domova zachováte profesionální image a nebudete mít problém se spoluprací a komunikací online. Kvalitní vybavení a síťové připojení navíc činí pracovní život jednotlivce mnohem lepším. IT podpora se navíc nemůže dostavit ke všem zaměstnancům domů pokaždé, když se něco pokazí. Mnoho lidí pracujících z domova se proto muselo stát svými vlastními IT manažery, čímž se mimo jiné okrádali o cenný čas v pracovní době. Běžná zařízení na spotřebitelské úrovni běžně nezahrnují vzdálenou podporu, která by jim tuto potíž vyřešila.

Jak zvýšit úroveň domácí kanceláře

Podniková úroveň funkcí se nyní vyskytuje i u řady produktů určených pro malé firmy. Ty tak získávají šanci pořídit si vybavení se stejně dobrými funkcemi, jako jejich větší konkurence.

Jaké typy produktů hrají zásadní roli? To závisí na povaze konkrétního podnikání, ale příkladů existuje spousta. Potíže se zvukem lze vyřešit pomocí sluchátek profesionální kvality nebo hands-free reproduktorů. Existují mimo jiné malá multifunkční zařízení, která se připojují bezdrátově a umí tisknout, skenovat i kopírovat. Prstencová světla zase zlepšují vizuální stránku videa. Antireflexní filtry na obrazovce snižují vliv modrého světla. Kvalitní stolní monitor uleví vašemu zraku i krční páteři. Vymožeností, kterými si můžete vylepšit domácí kancelář, je zkrátka hodně.

Jedním z nejdůležitějších nástrojů, které potřebujete, je však robustní konektivita. Vaše připojení také musí být 100% bezpečné, rychlé a dostupné všude, kde ho potřebujete. Nejdříve si proto zkontrolujte, zda je vaše síťová služba (od poskytovatele) adekvátní pomocí testu rychlosti širokopásmového připojení. Dalším krokem bude výběr správného síťového vybavení.

Pokud vše, co potřebujete, je základní Wi-Fi v podnikové kvalitě, je pro vás ideální řada NETGEAR Business Essentials. Tyto cenově dostupné, samostatné bezdrátové přístupové body poskytují rychlou přenosovou rychlost a spolehlivý výkon. Jsou navrženy pro rychlou, bezproblémovou instalaci a jejich intuitivní uživatelské rozhraní pomáhá s průběžnou správou a řešením případných problémů.

Řada Business Essentials obsahuje přístupové body vhodné pro každou domácí pracovní situaci. Možnosti zahrnují Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, Power-over-Ethernet (PoE) a montáž na stůl, stěnu nebo strop. Díky svému úhlednému a kompaktnímu designu se navíc hodí téměř kamkoliv.

Některé produkty z této řady mají schopnost vytvářet oddělené sítě (SSID) pod jedním zařízením. Ověřování WAP3 a služba DHCP NAT zase pomáhají udržet všechna zařízení a online aktivity v bezpečí. Zajímavým benefitem některých produktů je také vzdálená kontrola přes cloud pomocí služby NETGEAR Insight.

Správná úroveň konektivity umožňuje lidem pracujícím z domova dosáhnout stejně kvalitního zážitku, jaký mají v tradičních pracovištích. Pro mnohé se práce z domova stala novou normou a pro ně je upgrade na kvalitu podnikových technologií 100% správným krokem.