Řada Business Essentials od NETGEAR: pro koho je vhodná a co umí?

21.10.2021

Mnoho malých firem potřebuje vysoce výkonnou a bezproblémovou Wi-Fi, ale rozpočet jim brání v nákupu adekvátního vybavení. NETGEAR se tomuto problému vydal vstříc s produktovou řadou Business Essentials. Bezdrátové přístupové body této kategorie nabízí vše, co firmy potřebují, a to za příznivou cenu.

Řada Business Essentials je navržena především pro potřeby malých podniků, včetně kanceláří, maloobchodních prodejen, klinik nebo dílen. Přístupové body poskytují vynikající rychlost připojení a široké pokrytí v kombinaci se snadným nastavením a správou. Zkrátka zaručují všechny potřebné základní funkce, přičemž se drží v rámci firemního budgetu.

Produkty Business Essentials

V rámci produktové řady Business Essentials existuje celá řada možností. Patří sem zařízení se standardy Wi-Fi 5 (WAC104, WAC124) i Wi-Fi 6 (WAX202, WAX204, WAX206, WAX214, WAX218). Kromě toho jednotlivé přístupové body nabízí řadu funkcí, například:

  • Oddělené a zabezpečené podsítě Wi-Fi. Domácnost, maloobchod nebo malá kancelář může využít oddělené sítě pro různé kategorie uživatelů: rodiče a děti, hosty a zaměstnance a tak dále. Jednotlivé sítě jsou navíc zabezpečeny prostřednictvím protokolu WPA3 a serverů DHCP NAT.
  • Napájení typu PoE (Power over Ethernet). PoE používá jediný kabel pro napájení i přenos dat, což eliminuje potřebu zásuvky v blízkosti přístupového bodu. To znamená méně kabeláže a instalaci bez nutnosti volat elektrikáře.
  • 2.5gigabitový Ethernet. Přímé kabelové připojení tiskárny, televize, úložiště nebo herní konzole pro lepší výkon.

Různé modely přístupových bodů se kromě dostupných funkcí liší také umístěním: některé se pokládají na stůl, jiné se připevňují na zeď nebo na strop. Všechny ale mají společný kompaktní a atraktivní design, který se hodí do každého prostředí.

Bezproblémová firemní Wi-Fi

Nikdo nechce ztrácet drahocenný čas nastavováním a správou Wi-Fi, a proto NETGEAR u řady Business Essentials upřednostnil jednoduchou instalaci a snadnou průběžnou údržbu. Intuitivní webové rozhraní vás provede instalací o dvou krocích a následně v případě potřeby slouží k řešení problémů. Uživatelé k přístupovým bodům získávají také 90denní podporu a 3letou záruku na hardware.

Příklady užití v praxi

Mezi ideální příklady užití patří:

  • Specializovaná Wi-Fi pro domácí kancelář
  • Výuka na dálku - propojení učitelů se studenty
  • Pokoje na kolejích
  • Malé podniky a maloobchodní prodejny s oddělenými prostory pro zákazníky a zaměstnance
  • Lékařské ordinace s čekárnou

Na závěr je třeba poznamenat, co od řady Business Essentials nemůžete očekávat. Jedná se o přístupové body, ne o extendery, nedají se propojit jako Wi-Fi mesh systémy a nemají funkci správy přes cloud. Uživatelé, kteří očekávají více než základní, spolehlivé a samostatné Wi-Fi řešení by se měli poohlédnout po jiných řadách produktů NETGEAR.