Kramer Electronics: moderní síť přímo stvořená pro Pro AV

Společnost Kramer Electronics je předním světovým hráčem a průkopníkem v oblasti Pro AV. Svou reputaci si vybudovala pomocí špičkových služeb a pevných osobních vztahů se svými zákazníky, jimž pomáhá šířit jejich důležitá sdělení skrze zvukové a vizuální technologie. Společnost v současnosti působí ve více než 60 zemích po celém světě a mezi její spokojené zákazníky patří firmy, zdravotnická a školská zařízení i státní správy.

Výzva

Společnost Kramer Electronics provozuje mimo jiné i školící centrum, v němž se zájemci vzdělávají v oblastech Pro AV, kabelového a bezdrátového připojení, škálování, přepínání, směrování a dalších.

Chod centra v minulosti zajišťovalo pět různých síťových zařízení od tří odlišných výrobců. Na počátku bylo toto řešení vnímáno převážně kladně, postupné zavádění moderních technologií se však začalo negativně projevovat na rychlosti a efektivnosti poskytovaných služeb. Školící centrum bylo vybudováno s cílem podpořit zásady BYOD (Bring Your Own Device) a využívat produkty SDVoE (Software Defined Video-over-Ethernet), které vyžadovaly vysoce rychlé a spolehlivé připojení. Vznikl tak požadavek na vybudování nové špičkové bezdrátové sítě, která by dokázala tyto nároky splnit.

Řešení

Kvůli velkém počtu nejrůznějších zařízení v podobě smartphonů, tabletů, notebooků, ale i učebních stolů s 84' dotykovou obrazovkou a se třemi interaktivními pody bylo zapotřebí, aby celý systém fungoval efektivně. Bylo tedy i nutné vytvořit cestu pro směrování signálu z jednotlivých podů na každou z obrazovek v místnosti.

Společnost Kramer Electronics se proto obrátila na NETGEAR, který ji poskytnul řadu síťových produktů, jenž odpovídaly jejím ambicím a pomohly by jí tak dosáhnout požadovaného výsledku. Mezi poskytnutými produkty NETGEAR byl také přístupový bod WAC540 a přepínač M4300, který nahradil rovnou dva původní přepínače.

  • 1x přepínač M4300-96X (ProAV 1/2,5/5/10G)
  • 3x 8portová PoE Line Card APM408P
  • 5x 8portová PoE Copper Line Card APM408C
  • 1x 8portová PoE Fibre Line Card APM408F
  • 1x bezdrátový přístupový bod WAC540

Přepínače NETGEAR M4300 představují unikátní stohovatelnou platformu, která je speciálně navržena pro serverové a audiovizuální instalace a dokonale tak odpovídá potřebám společnosti Kramer Electronics. Platforma nabízí gigabitové, desetigigabitové i čtyřicetigigabitové modely s různým počtem portů plně napájených přes ethernet. Všechny porty jsou nezávislé a samostatně řiditelné. Jednotlivé modely lze dále stohovat, vytvářet tak jedinečné kombinace a budovat efektivní, vysoce výkonnou a cenově příznivou síť. Součástí přepínačů je také široká řada pokročilých funkcí ve vrstvách L2/L3/L4, včetně rozsáhlých možností snadné správy.

Třípásmový přístupový bod WAC540 je pak ideálním řešením pro vytížená prostředí, jako je právě školicí centrum společnosti Kramer Electronics, které používá velké množství zařízení. Přístupový bod nabízí spolehlivé bezdrátové 3Gb/s připojení pro až 600 uživatelů, široké pokrytí Wi-Fi signálem i špičkové zabezpečení. Snadnou instalaci, monitoring a správu zajišťuje mobilní aplikace či cloudový portál NETGEAR Insight.

Výsledek

Nová síťová infrastruktura společnosti Kramer Electronics je v porovnání s tou původní významně rychlejší a spolehlivější. Zároveň umožňuje používat produkty SDVOE, které vyžadují 10G síť. Flexibilita vytvořené sítě firmě umožňuje školící středisko v následujících letech dále rozšiřovat, doplňovat ho o další moderní zařízení a prezentovat tak své služby dynamičtěji a inovativněji. Tím je i schopna výrazně lépe prodávat své produkty a služby.