Hopemate Soft: NETGEAR Insight je nadějí pro SMB sítě

Vancouverská společnost Hopemate Soft nabízí lokálním firmám podporu v oblasti informačních technologií. Její zakladatel Ian Chang začínal svou kariéru jako nezávislý IT pracovník, postupem času si však založil menší podnik, který se v současnosti zaměřuje na integrace, instalace a řešení problémů v IT.

Výzva

Postupný nárůst klientské základny a expanze v oblasti správy sítí, začaly představovat pro společnost Hopemate velký problém. Ian věděl, že klíčem pro jeho úspěšné řešení bude nutnost standardizace administrátorské platformy s možností spravovat všechny klientské sítě najednou. Začal proto hledat řešení, které by bylo cenově efektivní a zároveň by mu umožňovalo konsolidovat všechna webová rozhraní zákazníků.

Řešení

Ian se nakonec rozhodl pro řešení v podobě přepínačů, přístupových bodů a síťových úložných zařízení NETGEAR Insight, které nainstaloval čtyřem klientům působícím v oblasti nemovitostí, zdravotnictví a tiskárenství. Díky vzdálené správě NETGEAR Insight byl schopen tato zařízení okamžitě nastavit a následně i monitorovat a spravovat přímo z jeho kanceláře.

Výsledek

Ianova práce je nyní díky mobilní aplikaci a webovému portálu NETGEAR Insight výrazně snazší a časově efektivnější. To platí také v případě monitorování a řešení případných problémů. V minulosti musel Ian čekat na telefonát svých zákazníků, kteří ho informovali o nefunkčnosti jejich Wi-Fi sítě, aby se k nim následně mohl vydat daný problém řešit. Nyní dostává okamžité varovné notifikace, které ho informují o případných problémech v klientské síti. Může tak kdykoli jednat, ať už jde o restartování zařízení, aktualizaci firmwaru nebo změnu přístupu uživatele. Vše vyřeší bez nutnosti vydat se fyzicky za zákazníkem. Ušetří tak hodiny drahocenného času, který může využít k dalšímu rozvoji svého podnikání.