Spolehlivé připojení napříč celou klinikou

Kalifornská klinika Healthworks Chiropractic vznikla před dvanácti lety s cílem poskytovat klientům špičkové služby v oblasti diagnostiky a léčení mechanických postižení kloubů a páteře. Stejně jako jiné malé a středně velké společnosti však nedokázala správně odhadnout svůj růstový potenciál, což se negativně projevilo na kvalitě jejího bezdrátového připojení.

Výzva

Bezdrátová síť kliniky Healthworks Chiropractic byla ve svých počátcích využívána spíše doplňkově. Postupné rozšiřování služeb společně s technologickým pokrokem však nakonec způsobily, že se stala naprosto nevyhovující.

Důvodem byly především rostoucí technické nároky v podobě mnohonásobně vyššího počtu zpracovávaných dat či vyššího počtu připojených zařízení. Ty měly postupně za následek výrazné zhoršení připojení, jež se projevovalo pomalým načítáním dat, nedostatečným pokrytím a častými výpadky sítě, které zbytečně komplikovaly práci lékařů.

Healthworks Chiropractic, stejně jako jiné menší firmy, nemá vlastní IT oddělení. O veškerý chod technického vybavení se tak musí starat tamní doktor a majitel kliniky Dr. Lyons. Jeho pracovní vytížení a omezené technické znalosti mu ovšem komplikují neustálou péči o zdejší síť. Začal proto hledat produkt, který by všechny jeho problémy vyřešil jednou pro vždy.  

Řešení

Úspěšné se nakonec ukázalo řešení v podobě třípásmového Wi-Fi systému Orbi Pro. Zapojení systému prostřednictvím mobilní aplikace probíhalo zcela snadno a intuitivně, celý proces netrval déle než deset minut.

Kombinace třípásmového připojení, Wi-Fi standardu AC3000 a technologií MU-MIMO a Beamforming měla za následek výrazné zvýšení dosavadní rychlosti a spolehlivosti bezdrátového připojení bez ohledu na počet připojených zařízení. Problém s nedostatečným pokrytím elegantně vyřešila šestice výkonných antén se zesilovači zajišťující pokrytí v rozsahu až 465 m2. Velkou přidanou hodnotu přinesly také tři předdefinované bezdrátové sítě s odděleným přístupem pro management, zaměstnance a hosty. Jejich prostřednictvím může nyní klinika svým klientům nabídnout přístup k Internetu, aniž by tím zatížila svou privátní síť a případně také ohrozila bezpečnost uložených dat.

Podle Dr. Lyonse je Wi-Fi systém Orbi Pro pro kliniku velkým přínosem. Nejenže vyřešil dosavadní problémy s pomalým a nespolehlivým připojením, ale zároveň rozšířil dosah Wi-Fi signálu do všech ordinací, kanceláří, čekárny i recepce. Velkou výhodou je podle něj i velmi snadná a rychlá instalace a správa zařízení, kterou může díky mobilní aplikaci provádět odkudkoli v dosahu internetové sítě.