Dundas Museum & Archives: Moderní spolehlivá Wi-Fi se vzdálenou správou

Dundas Museum & Archives je moderní komunitní muzeum nacházející se v kanadské provincii Ontario, které již více než 60 let seznamuje své návštěvníky s místní historií skrze výstavy, eventy a archiv. Snahou muzea je vytvořit veřejný prostor, v němž se lidé všech věkových kategorií mohou setkávat, vzdělávat a udržovat tak místní příběhy naživu. 

Výzva

Dundas Museum & Archives využívá při svých vzdělávacích aktivitách řadu nejnovějších technologií, jako jsou například bezdrátové projektory či iPady. Pro správný chod těchto zařízení je zapotřebí rychlá a spolehlivá bezdrátová síť s širokým pokrytím. Nárůst připojených návštěvníků, zařízení i aplikací však v posledních letech způsobil, že stávají Wi-Fi připojení začalo narážet na své limity. Muzeum se proto obrátilo na ontarijskou firmu Birmingham Consulting s požadavkem na vybudování moderní bezdrátové síťové infrastruktury.

Řešení

Birmingham Consulting spolupracuje s muzeem Dundas Museum & Archives již od roku 2013. Jeho cílem je poskytnout místním podnikům efektivní řešení z oblasti IT, networkingu a zabezpečení. Při svých aktivitách spoléhá na rozsáhlé odborné znalosti svého zakladatele Scotta Birminghama a jeho týmu, které společně s nejlepšími dostupnými technologiemi přetváří ve špičková řešení šitá na míru každému zákazníkovi.

V případě muzea Dundas Museum & Archives se Birmingham a jeho tým rozhodl pro síťová řešení NETGEAR. Konkrétně pro šestici bezdrátových přístupových bodů WAC510 a 16portový přepínač GS418TPP s podporou PoE+, jenž plní funkci hubu pro celý síťový systém. Tyto produkty následně doplnil o službu NETGEAR Insight Pro, která mu umožňuje vzdáleně konfigurovat, spravovat a monitorovat celou muzejní síť.

"Insight Pro představuje skvělé a cenově atraktivní řešení pro všechny správce sítě. Služba umožňuje vše předkonfigurovat ještě dříve, než se skrze cloud dostaneme na web zákazníka. Insight Pro nám usnadňuje práci a zákazníkovi poskytuje čas věnovat se jeho byznysu," uvedl Birmingham.

Výsledek

Kombinace přístupových bodů a přepínače výrazně zrychlila bezdrátové připojení muzea a zároveň rozšířila jeho dosah do všech částí budovy. Efektivní správu těchto zařízení i celé sítě pak zajišťuje služba Insight Pro, která muzeu otvírá cestu pro začlenění dalších IoT produktů, jako je například chytré osvětlení.

"Služba Insight Pro nám umožňuje snadno nakonfigurovat naši Wi-Fi síť tak, aby se automaticky vypnula mimo otevírací hodiny. Díky tomu jsme schopni dosáhnout jejího vysokého zabezpečení," říká Keith Green, vice prezident muzea, a dodává: "Je složité předpovídat, co nám neustále se vyvíjející technologie v budoucnu přinesou. Už teď jsme si ale jistí, že současné řešení bude jejich požadavkům odpovídat po mnoho dalších let".