Jak škola Trinity-Pawling School zpříjemňuje život v kampusu pomocí lepšího a flexibilnějšího WiFi připojení

Jedna z předních severoamerických škol pro chlapce dostála svého závazku poskytovat svým studentům nejlepší možné podmínky pro studium pomocí investic do bezpečného a flexibilního širokopásmového Wi-Fi řešení od společnosti NETGEAR. 

Mezi výhody řešení patří snížené náklady, jednoduchá správa a flexibilní škálovatelná platforma pro budoucnost.

Okolnosti

Chlapecká škola Trinity-Pawling School byla založena v roce 1907 v Pawlingu, 60 mil severně od New Yorku. Dynamické výukové prostředí v Trinity-Pawling klade důraz na inovace, kreativitu, kritické myšlení a zážitkové učení. Využití moderních technologií je nedílnou součástí závazku školy poskytovat jedinečný zážitek z prostředí školního kampusu.

Zadání

Když Bryan Turner v roce 2018 nastoupil na pozici ředitele ICT, bylo mu jasné, že zajistit kvalitní Wi-Fi připojení v celém areálu školy bude jeho prioritou. V běžný školní den se v areálu školy pohybuje přibližně 500 potenciálních uživatelů s rostoucím počtem zařízení a síťovým provozem, který se bude nadále pravděpodobně rozšiřovat. Nejvyšší prioritou bylo zlepšit Wi-Fi na chlapeckých kolejích.

"Wi-Fi je potřeba jak pro domácí úkoly, tak pro zábavu. Jsme průkopníky projektového učení, takže chlapci neustále vytvářejí různé projekty, nahrávají do cloudu a místního úložiště. Jedná se o velmi praktický přístup k učení. Když nepracují, je důležité, aby chlapci měli čas na odpočinek, takže musíme být schopni podporovat streamovanou zábavu, jako jsou hry a filmy," říká Bryan.

Stávající Wi-Fi připojení mělo svá omezení. "Budovy školy jsou z cihel a oceli, takže bezdrátový přenos je obtížný a Wi-Fi síť školy se tak dostala pouze do společných prostor. Chlapcům bylo umožněno přinést si domácí přepínače, ale jejich vysoký počet v jedné oblasti způsoboval saturaci signálu. Bylo obtížné tuto situaci zvládnout. Je zřejmé, že jsme potřebovali najít lepší způsob, jak na kolejích poskytovat Wi-Fi. "

Řešení

Bryan již v té době znal firemní produkty NETGEAR ze své předchozí práce konzultanta. "Na produkty NETGEAR se mohu vždy spolehnout. Jedná se o skvělá řešení pro firmy v přijatelné cenové hladině. Navíc, zákaznická podpora funguje na jedničku a já tak mohu mluvit se specialistou kdykoliv, kdy potřebuji znát odpověď na své otázky."

Bryan počkal na uvedení přístupového bodu NETGEAR WAC540, který lze kabelově připojit k přepínači NETGEAR GC752XP nebo jej využívat zcela bezdrátově v rámci mesh sítě. Bryan prozatím zvolil kabelový přístup, ale dodává: "Mesh síť můžeme využít v budoucnu, zejména pak v místech, kde kabelové připojení bude komplikované. WAC540 nám dává velikou flexibilitu do budoucna."

Výsledky

Bryan zjistil, že díky kapacitě WAC540 potřebují pouze poloviční počet přístupových bodů, než předpokládali. Implementace přibližně padesáti přístupových bodů WAC540 a čtrnácti přepínačů NETGEAR GC752XP na chlapecké koleji začalo na jaře 2019. Na začátku podzimu 2019, kdy se chlapci vrátili do školy, měla každá kolej nové WiFi připojení.

"Nastavení každého přístupového bodu bylo snadné. Přístupový bod získá všechny potřebné informace, vyhledá zařízení a je připraven fungovat. Celý proces trvá asi 15 minut. Nastavení přepínačů zabere méně než 30 minut," říká Bryan. "Když potřebujeme provést aktualizaci nebo změnu firmwaru, trvá to zlomek času, jaký by bylo potřeba u některých jiných systémů. To ušetří spoustu času. "

Bryanovu týmu instalace zařízení nečinila žádné problémy. Pokud na nějaký narazili, využili zákaznické podpory firmy NETGEAR. "Tým technické podpory NETGEAR byl fenomenální, vždy dokázal splnit všechny naše požadavky."

Cloudový portál NETGEAR Insight poskytuje škole centralizovanou správu nových přístupových bodů a přepínačů. "Insight nám poskytuje informace o tom, k jakému přístupovému bodu jsou uživatelé připojeni, umožňuje sledovat síťový provoz a rychle identifikovat jakékoli problémy." Jednoduché rozhraní Insight umožnuje i ostatním členům týmu spravovat WiFi, než aby spoléhali pouze na Bryana.

Další výhodou nové Wi-Fi je úroveň zabezpečení, včetně možnosti provozovat více zcela samostatných sítí na stejném zařízení a vypnout Wi-Fi mimo pracovní dobu "Poskytujeme rodičům přístup k internetu a když není potřeba, tak síť vypneme. V noci ji také vypínáme, abychom povzbudili studenty ke kvalitnějšímu spánku. "

Další kroky

V budoucnu škola plánuje postupně nahrazovat svou stávající síť dalšími zařízeními NETGEAR. Dva přepínače NETGEAR M4300-96X brzy nahradí stávající jádro sítě. Co se týče rozšíření WiFi, umělecké centrum je další v pořadí, stejně jako další časti kampusu, které budou postupně upgradovány na zařízení NETGEAR.

Splnilo nové WiFi očekávání svých uživatelů? "Mnoho studentů si pochvaluje, že je mnohem jednodušší se nyní k síti připojit," říká Bryan, a zároveň dodává: "Nyní máme flexibilní a nákladově efektivní platformu, s podporou a veškerým výkonem, který požadujeme. Poskytování skvělých zážitků na akademické půdě je nedílnou součástí naší komunity, ať už jde o studenty, učitele nebo hosty, a v dnešní době to zahrnuje i skvělé WiFi připojení."