Télédistribution Amos

Télédistribution Amos je poskytovatel digitální kabelové televize a internetu se sídlem v regionu Abitibi-Témiscamingue v Quebecu v Kanadě. Společnost má více než 10 000 předplatitelů televize a více než 8 000 předplatitelů domácího internetu. Kromě toho poskytuje také vysokorychlostní optický internet více než 125 byznysovým zákazníkům.

Problém

Vzhledem ke svému rostoucímu úspěchu se společnost Télédistribution Amos rozhodla rozšířit kapacitu ethernetových přepínačů pro své zákazníky připojené přes optická vlákna. Společnost pro tento účel už používala čtyři přepínače NETGEAR a byla s nimi velmi spokojená. Jeden z nich, podle správce sítě Amos Jonathana Parrota, používali ve firmě více než 2400 dní (přes pět a půl roku) bez jakéhokoli zásahu z jejich strany - ani jednou zařízení nepotřebovali restartovat.

V současnosti společnost používá 1gigabitové spravované přepínače NETGEAR ze série M4100 k přímému připojení svých zákazníků a také 10gigabitový přepínač řady M4300 jako bránu k agregaci toků a správě VLAN. To znamená, že každý zákazník má svou vlastní virtuální síť, která je zcela oddělená od ostatních. To zaručuje bezpečnost dat zákazníků a umožňuje snadnější úpravu služeb dle jejich přání. Jednou z výzev, kterým Amos čelil, bylo zjednodušení správy VLAN, které obsahovaly několik přepínačů.


"Kapacita a spolehlivost spravovaných přepínačů společnosti NETGEAR je působivá." - Jonathan Parrot, správce sítě společnosti Télédistribution Amos

Řešení

Aby toho Jonathan Parrot dosáhl, chtěl rozšířit kapacitu sítě. Ze všeho nejdříve hledal 52portový přepínač.

"Protože jsem byl velmi spokojený s výkonem a spolehlivostí přepínačů NETGEAR, které jsme už měli - včetně přepínačů řady M4300 - navštívil jsem stránky NETGEAR, abych se podíval na nejnovější vývoj jejich řady spravovaných přepínačů. Tehdy jsem našel 96portový, 10gigabitový modulární přepínač M4300-96X. Bylo to přesně to, co jsem hledal - 96 portů v jednom přepínači a možnost správy několika VLAN seskupených do jednoho přepínače. To vše za atraktivní cenu, kterou jsme od společnosti NETGEAR očekávali."

Jonathan poté vytiskl produktovou brožuru, šel s ní za svým manažerem a do pěti minut získal jeho souhlas. Zavolal svému preferovanému distributorovi a nový přepínač velmi rychle získal. Jelikož byl zvyklý na jednotné rozhraní M4300, nainstaloval a nakonfiguroval si zařízení sám a ihned jej spustil.

Amos zapojil do přepínače 12 modulů a aktuálně používá 64 z 96 optických portů. Společnost je nesmírně spokojená s kapacitou své nové optické sítě. Navíc, moduly přepínače lze vyměnit během provozu, což přepínač činí výjimečně dostupným. Možná nový přepínač překoná rekord v zapojení, který jsme zmínili v úvodu. V to doufáme!

"Kapacita a spolehlivost spravovaných přepínačů společnosti NETGEAR je působivá," říká Jonathan Parrot. "V naší práci je rozhodující výkonná rychlost a optimální doba odezvy zákazníkovi. Výkon a flexibilita přepínačů NETGEAR nám umožňují dosáhnout těchto výsledků po celý rok. Efektivita hardwaru a softwaru u přepínačů M4300 je působivá. Přes naše intenzivní používání routovací tabulky a pokročilých funkcí, se přepínače M4300 nikdy nezablokují a nevykazují žádné známky opotřebení. " 

Budoucnost

Společnost Amos si objednala záložní přepínač M4300-96X, aby byla připravená na všechny případy. A protože firma stále roste, doufáme, že v budoucnu ještě více zvýší svoji přepínačovou kapacitu.


POUŽITÉ PRODUKTY

  • Přepínače řady M4100 a M4300
  • 96portový, 10gigabitový modulární přepínač M4300-96X