West Networks

Služba NETGEAR Insight

West Networks je příkladem společnosti specializované na sítě, která skutečně rozumí tomu, co její firemní zákazníci potřebují: zjednodušené sítě bez složité správy a drahých režijních nákladů. Ve spolupráci se společností NETGEAR firma podnikům poskytuje vlastnictví sítí a zároveň pro ně zajišťuje vzdálený monitoring a správu.

Společnost West Networks vybudovala rychle se rozvíjející podnikání, které překračuje požadavky různorodého spektra svých zákazníků, mezi které patří například podpora sítí v továrně, ale i poskytování spolehlivého a vysokorychlostního připojení pracovníkům v domácí kanceláři.

West Networks využívá přepínače NETGEAR spravované službou Insight a další zařízení, včetně Wi-Fi mesh systému Orbi Pro a přístupových bodů.

Pozadí

Společnost West Networks se sídlem v Gainesville na Floridě se věnuje kritickým síťovým potřebám svých firemních zákazníků od roku 2012. Jejich cílem je pomoci těmto organizacím eliminovat prostoje, snížit náklady a zároveň zlepšit produktivitu, zabezpečení a komunikaci. Zákazníci pocházejí z různých průmyslových odvětví, ale West Networks má zkušenosti obzvláště s mobilním zdravím, veřejnou bezpečností a záchranáři.

Zatímco část trhu dnes stále dohání současné potřeby profesionálních organizací v oblasti konektivity, CEO a zakladatel West Networks Peter West získal náskok už před několika lety. "Firemní IT uživatelé nechtějí složitost. Lidé zodpovědní za IT hledají naopak jednoduchost a aby jejich sítě fungovaly," vysvětluje West.

Jedním ze způsobů, jak toho společnost dosahuje, je využití vlastní infrastruktury SD-WAN využívající přepínače NETGEAR. Zařízení jsou spravována službou NETGEAR Insight, cloudovým portálem pro správu sítě. To se pro West Networks ukázalo jako vítězná kombinace.


"Tato zkušenost nám ukázala, co může společnost NETGEAR udělat pro firemní zákazníky. Jiní dodavatelé přepnačů nejsou vždy nejvhodnější: jsou dražší, komplikovanější a mají vyšší režijní náklady." - Peter West, CEO a zakladatel West Networks

Řešení

Vztah mezi těmito dvěma společnostmi trvá už řadu let. Původně jeden ze zákazníků pověřil West Networks vybudováním datového centra schopného zvládnout terabyty provozu za měsíc, ale v rámci skromného rozpočtu. Díky architektuře přepínačů NETGEAR dokázala společnost West Networks tohoto cíle dosáhnout. "Tato zkušenost nám ukázala, co může NETGEAR udělat pro firemní zákazníky. Jiní prodejci přepínačů nejsou vždy nejvhodnější: jsou dražší, komplikovanější a mají vyšší režijní náklady," popisuje West.

Toto datové centrum už před několika lety zaniklo, ale vztah mezi West Networks a NETGEAR dál expandoval. Kombinaci SD-WAN, přepínačů a správy v cloudu nasadili na mnoha místech. Mezi nedávné příklady instalací patří továrna v Severní Karolíně s distribučním centrem na jižní Floridě, kde správa přes cloud hraje stěžejní roli.


Výhody cloudu

Ještě předtím, než společnost NETGEAR spustila službu Insight, byl Peter West zastáncem toho, že cloudová technologie transformuje správu sítě. "V tuto chvíli podporuji více než sto tisíc uživatelů a tento rozsah by bez cloudu nebyl dosažitelný. Insight zásadně ovlivnil West Networks a umožnil nám poskytovat podnikovou podporu na úrovni síťové architektury v režimu 24/7, ať jsme kdekoliv. Mohu například zkontrolovat síť zákazníka nebo pro něj vyřešit problém z mého telefonu na parkovišti, zatímco jsem na cestě za dalším zákazníkem. Služba Insight poskytuje našim zákazníkům klid, protože nás mohou kdykoliv kontaktovat a my hned vidíme, co se děje v jejich sítích," říká West.

Vlastnictví a kontrola

West Networks se nesnaží firmám brát vlastnictví a kontrolu nad jejich sítěmi. "Když zkombinujeme přepínačovou architekturu NETGEAR s naší SD-WAN a s Insight, můžeme IT pracovníky ubezpečit, že svou síť vlastní oni. Nemusí volat konzultanta a platit někomu stovky dolarů za hodinu, aby přestavěl špatně nakonfigurovaný port. Neobětujeme ani spolehlivost, ani provozuschopnost," dodává West.

Práce z domova

V roce 2020 společnost West Networks zažila odklon od obvyklé klientely s přílivem lidí, kteří vyžadovali lepší konektivitu z domova. Ve většině případů West doporučoval Wi-Fi mesh systém Orbi Pro, který je rovněž spravovaný službou Insight. 

Někdy však zákazníci potřebují více. West Networks například pro generálního ředitele firmy, který neustále potřeboval vysoce kvalitní přístup k videokonferencím, nahradila router určený pro běžné spotřebitelské použití síťovým přepínačem NETGEAR s PoE (Power over Ethernet) a třemi přístupovými body.

"V roce 2020 si lidé uvědomili, že produkty určené pro běžné domácí použití nejsou vhodné pro práci z domova, a tak je začali nahrazovat produkty podnikové třídy. Nejprve to vyžadovali uživatelé, ale pak si i jejich zaměstnavatelé uvědomili, že práce na dálku tu zůstane i do budoucna," popisuje West.


Podobně smýšlející firmy

Jednou z věcí, které West zdůrazňuje, je vztah mezi společnostmi West Networks a NETGEAR a to, jaké výhody přináší zákazníkům. "Já a moji zaměstnanci jsme nadšení pro to, co děláme, a stejnou vášeň jsem zažil i u společnosti NETGEAR. Nechceme pracovat s byrokratickými firmami, které tuto kvalitu ztratily. Chceme spolupracovat s prodejci, kterým záleží na tom, co dělají - a to je poskytování lepší konektivity v kombinaci se skvělými službami," uzavírá.

Závěr

Díky svému přístupu zaznamenala společnost West Networks v poslední době exponenciální růst, a to natolik, že se přestěhovala do větších prostor. Vzhledem ke svému zaměření na dokonalost služeb a prokazatelné pochopení toho, co trh vyžaduje, si West Networks rozhodně zaslouží pokračovat v této trajektorii růstu. Vše nasvědčuje tomu, že tomu tak bude.