Tyne Coast College

Přepínače M4300, přístupové body WAC720

Tyne Coast College v severovýchodní Anglii, vytvořená sloučením Tyneside College a Tyne Metropolitan College, nabízí inovátorskou vizi vzdělávání. Studentům poskytuje řadu odborných a technických kvalifikací a je domovem předního světového námořního školícího centra South Shields Marine School. Tyne Coast College se zaměřuje především na inženýrství, design a konstrukci, které vyžadují špičkovou technologii.

Pro upgrade své sítě s náročnými požadavky zvolila přepínače M4300 a přístupové body WAC720 od NETGEAR.

Výzva

Tyne Coast College přezkoumala svou stávající infrastrukturu, aby se ujistila, zda bude potřebovat v nadcházejících letech změny. Ambiciózní plány na expanzi znamenaly, že požadavky na síť časem dramaticky vzrostou.

Škola neustále pracuje na posílení své mezinárodně uznávané specializace v námořním výcviku. Provozuje ten nejmodernější mostový simulátor, který obsahuje vizuální systém SeaView R5. Tento systém poskytuje nejvěrnější a nejrealističtější vizualizaci plavidel a cvičebních oblastí dostupnou při simulačním tréninku. Pokročilý simulátor s 320° panoramatickým výhledem vyžaduje pokročilou technologii, která bude schopná držet krok.

Fúze institucí v roce 2017 také znamenala rozšíření kampusu na šest různých míst - s více než 4000 počítači a přenosnými zařízeními připojenými k síti. Bezdrátová síť měla pokrývat 80 % celého areálu. Musela být také navržena tak, aby se studenti mohli pohybovat mezi různými místy, která jsou připojená k jedné síti a používat ji pro studium, ale třeba i sociální sítě.

Vysokoškolský život znamenal také to, že čas na implementaci změn v síti byl velmi krátký, musela se stihnout do pár měsíců."Instalace produktů NETGEAR splňuje naše současné potřeby a zároveň nás chrání do budoucna." - Craig Scott, Tyne Coast College

Řešení

Škola zahájila výběrové řízení v roce 2016. Tender se řídil klíčovými výkonnostními charakteristikami a také celkovou cenou. Dohlížel na něj Craig Scott, vedoucí IT a soft služeb. Vyhodnotil tehdejší systém a spolupracoval se společností NETGEAR na identifikaci oblastí, na kterých šlo stavět a správných produktů, které by vyhovovaly tehdejším i budoucím potřebám.

Klíčová část rozhodovacího procesu byla zaměřena na předcházení budoucím problémům a související aktualizaci infrastruktury. Tehdejší jádrové přepínače, zejména ty v Tyne Met College, vyžadovaly výrazný upgrade, aby mohly přejít na prostředí 10GbE a požadovanou šířku pásma. Přepínače ProSAFE M4300 od NETGEAR byly vybrány jako nákladově efektivní řešení pro středně velký server a úložiště a jako spolehlivé jádro. Řada přepínačů M4300 je ideální také pro bezdrátový přístup, sjednocenou komunikaci a IP video a byla rovněž připravena na softwarově definovanou síť (SDN) a OpenFlow 1.3.

Kvůli zajištění požadovaného pokrytí celého areálu byly vybrány také dvoupásmové přístupové body NETGEAR ProSAFE Business 2x2 s Wi-Fi 5. Zařízení jsou navržena tak, aby podporovala agregovanou propustnost až 1,2 Gb/s, což je ideální pro velký provoz, který se ve škole vyskytuje. Optimálním řešením byl také bezdrátový ovladač NETGEAR ProSAFE WC9500 se schopností spravovat až 200 přístupových bodů.

Protože expanze byla jádrem rozhodovacího procesu, doživotní záruka a technická podpora společnosti NETGEAR byly dalším klíčovým faktorem při výběru jejich produktů.

Výsledek

Kvůli starší technologii, která dříve byla na místě, zaznamenal největší dopad změn kampus Tyne Met a je nyní zcela připraven na budoucnost. Upgradováním jádra pro umožnění 10 GbE prostředí se šířka pásma podle potřeby rozšířila. Škola proto může spolehlivě uspokojit stále se zvětšující požadavky na síť. Problémy byly jednoduše identifikovány dříve, než vznikly, a byly z velké části vyřešeny.

Výkon nového nasazení umožnil škole zachovat své plány rozšíření. Přístupové body NETGEAR zajišťují, že síť bude i nadále umožňovat připojení více než 4000 zařízení a je připravena na to, že se číslo bude v budoucnu zvyšovat. Bezdrátový ovladač NETGEAR je stohovatelný (až do tří ovladačů v clusteru) a má potenciál podporovat až 600 přístupových bodů. Jeho snadné použití znamená, že i když se síť rozroste, řešení problémů bude jednoduché a rychlé.

Craig Scott a jeho tým nové síti a jejím schopnostem odolávat změnám věří. Zaměstnanci a studenti na Tyne Coast College mají rychlou, odolnou a spolehlivou síť, která zajišťuje, že jsou vždy podle potřeby připojeni a jejich práce a studium jsou podporovány na nejvyšší úrovni. Škola je také dostatečně vybavena pro provozování simulátorů nové generace a je připravena pro výcvik budoucích námořních kadetů.

POUŽITÉ PRODUKTY:

  • 27x stohovatelný L3 spravovaný přepínač NETGEAR ProSAFE M4300 10G a 1G
  • 76x dvoupásmový přístupový bod s Wi-Fi 5 NETGEAR ProSAFE Business 2x2 (WAC720)
  • 1x bezdrátový ovladač NETGEAR ProSAFE WC9500 Premium