Tommy's Kayaks

Orbi Pro

Půjčovna kajaků Tommy's Kayaks je ukrytá hluboko v lesích v americkém Kentucky, obklopená řekami a potoky, jako je Rolling Fork. Zákazníkům, kteří nevlastní loď, umožňuje užít si příjemný čas na vodě.

Svou kancelář a rozlehlé venkovní prostory firma vybavila Wi-Fi mesh systémem NETGEAR Orbi Pro.

Pozadí

Tommy's Kayaks je maloměstská firma s několika zaměstnanci, která je v provozu pouze část roku. Je ale jasné, že jim záleží na tom, aby se každému kajakáři dostalo bezpečného a zábavného zážitku. "Nejsme v tom pro velké peníze. Začali jsme pomáhat lidem a přerostlo to v malou firmu," uvádí Connie Price.


"Vím, že až znovu přijde sezóna, Orbi Pro nám pomůže zvýšit spokojenost a bezpečnost zákazníků." - Connie Price, Tommy's Kayaks

Výzva

Přestože je jejich byznysový plán jednoduchý, Tommy's Kayaks měl jeden velký problém: kombinaci vzdáleného místa a venkovní kanceláře. V místě, kde se 90 % podnikání odehrává venku, je klíčové, aby Wi-Fi připojení mělo dostatečný dosah a zůstalo konzistentní.

"Náš předchozí systém, Windstream, tento problém neřešil. Jakmile jsme vyšli ze dveří, připojení spadlo. Některé dny fungovalo, některé dny ne. Někdy pracovalo pomalu, pak zase zrychlilo," popisuje Price. Proto se firma rozhodla vyzkoušet zařízení NETGEAR Orbi Pro.


Řešení

Společnost NETGEAR spolupracovala s Tommy's Kayaks na výměně jejich předchozího routeru Windstream za třípásmový firemní systém Orbi Pro AC3000 (SRK60). Zařízení může pokrýt až 5 tisíc stop a je odolné vůči povětrnostním vlivům. Díky tomu jej můžou zaměstnanci využít venku a zajistit si tak spolehlivé pokrytí napříč rozlehlým prostorem.

Podle Connie byl celý systém v provozu za pouhých 15 minut od rozbalení. "Když nám zařízení dorazilo, hned jsem ho zapojila. Překvapilo mě, že jsem nemusela nikomu volat nebo žádat o pomoc. Jen jsem ho připojila a zapnula. Pro zprovoznění předchozího routeru jsem musela někoho požádat o pomoc, ale s Orbi to bylo skutečně jednoduché," vysvětluje.

Výsledek

Provoz půjčovny kajaků je především o komunikaci, což může být těžké, když se nacházíte v oblasti se slabým mobilním signálem. Nyní jsou zaměstnanci Tommy's Kayaks přesvědčeni, že je jejich zákazníci mohou bez problému kontaktovat, když potřebují vyzvednout nebo se nachází v nějaké naléhavé situaci.

"Nejen, že zaznamenáváme rozdíl, ale také jsme zkontrolovali naši rychlost nahrávání a stahování a naše Mb/s zůstaly vysoké a konzistentní. Vím, že až znovu přijde sezóna, Orbi Pro nám pomůže zvýšit spokojenost a bezpečnost zákazníků," říká Price.

Na závěr zdůrazňuje, že je velmi ráda, že firma tuto změnu podnikla. Nejen proto, že pomohla vyřešit jejich obavy o bezpečnost, ale také jí usnadní každodenní vedení podniku.