Root-service

Root-service je poskytovatel IT služeb se sídlem ve Varelu v Německu. Společnost založená v roce 2007 Jörgem Losertem se pyšní tím, že působí jako single-source, end-to-end poskytovatel všech projektových služeb - od místních konzultací až po instalaci a uvedení hardwaru a softwaru do provozu. Nymphe strandhotel & apartments, který se nachází v letovisku Binz v Baltském moři na ostrově Rujána, požádal Root-service, aby pomohla snížit množství fyzické infrastruktury Wi-Fi sítě. Hotel má 52 pokojů na čtyřech podlažích, z toho 18 dvoulůžkových pokojů, 12 komfortních pokojů, 16 apartmánů, lázně a restauraci.

Problém

V roce 2008 se Nymphe strandhotel & apartments stal prvním německým hotelem plným nejmodernějších technologií. Ačkoli byla k dispozici i síť Wi-Fi, její používání bylo ve skutečnosti nepříliš komfortní. Hosté zjistili, že při každém přesunu mezi přístupovými body museli znovu a znovu zadávat své přihlašovací údaje. Systém se stal nefunkčním, přitahoval kritiku hostů a způsoboval noční můry řediteli Georgovi Boskemu. Jörg Losert z firmy Root-service proto začal analýzou stávající infrastruktury hotelu a sestavením seznamu součástí, které bylo nutné vyměnit. Všechen hardware (s výjimkou kabeláže) musel být odstraněn. Losert, který měl v minulosti se společností NETGEAR mimořádně pozitivní zkušenosti, se znovu rozhodl pro předního světového poskytovatele inovativních síťových a úložných řešení pro malé a střední podniky. Přepínače NETGEAR Smart Managed Pro s PoE, bezdrátový ovladač a bezdrátové přístupové body byly tedy jasná volba.


Jak říká Losert: "U NETGEARu na mě opravdu zapůsobil poměr cena/výkon".

Řešení

Nová Wi-Fi byla implementována ve dvou fázích - nejprve pro hotel a krátce poté pro restauraci. Jörg Losert ze společnosti Root-service začal instalací Wi-Fi pokrytí od NETGEAR v hlavní budově, která pojme 52 pokojů na 4 podlažích. Poté, co určil hardwarové potřeby svých zákazníků, vybral Losert 24portový gigabitový přepínač s PoE Smart Managed Pro (GS728TPP), bezdrátový ovladač WC7600 Premium, 21 přístupových bodů NETGEAR WAC720 Business 2 x 2 WLAN-AC 802.11ac a 3 10-AP licenční NETGEAR balíčky.

Přepínače Smart Managed Pro (GS728TPP) jsou jedny z nejprodávanějších produktů společnosti NETGEAR. Podporují napájení přes Ethernet (PoE) na všech portech, což zaručuje vysokou úroveň flexibility, pokud jde o instalaci přístupového bodu, protože kabely Ethernet mohou přenášet data i energii. Lze se tak vyhnout časově náročnému pokládání napájecích kabelů a instalaci zásuvek. Maximální budget napájení přepínače je 384 wattů - více než dost pro celkový požadovaný počet přístupových bodů (přibližně 11 W na jeden přístupový bod). Volitelný externí zdroj napájení umožňuje zvýšit rozpočet napájení PoE na 720 wattů. Bezdrátový ovladač WC7600 navrhla společnost NETGEAR s výslovným záměrem uspokojit poptávku po možnostech BYOD (Bring Your Own Device) a k správě bezdrátového připojení. Přístupový bod WAC720 pracuje ve vysoce výkonném duálním pásmu a podporuje propustnost až 1,2 Gbit/s (300 Mbit/s pro 2,4 GHz a 867 Mbit/s pro 5 GHz).

Stávající elektroinstalace v Nymphe strandhotel & apartments fungovala perfektně, takže do nich Losert nezasahoval, nainstaloval pouze přepínač, ovladač a přístupové body v hotelu (čtyři na chodbách každého patra). V restauraci také zřídil tři vnitřní přístupové body a dva další venkovní přístupové body s anténami pro Wi-Fi pokrytí. Výsledkem bylo pět samostatných sítí: hosté (hotel), hosté (restaurace), pokladna, interní a správce.

Společnost Root-service strávila čtyři dny prací na místě v letovisku Baltského moře v Binzu. Ačkoli společnost sídlí ve Varelu (téměř 500 mil daleko), mohl Jörg Losert k zařízením kdykoli snadno přistupovat pomocí připojení VPN. S tím, co viděl, byl spokojený: "V minulosti hotel často dostával stížnosti hostů, protože Wi-Fi síť byla nespolehlivá a obtížně použitelná. Ty problémy od přechodu na nastavení NETGEAR úplně zmizely". 

Výsledek

Vytvoření Wi-Fi sítě, o které v Nymphe strandhotel & apartments vždy snili, trvalo jen 4 dny. Nyní se hosté již nemusí znovu přihlašovat pokaždé, když opustí své pokoje. Wi-Fi síť pokrývá také restauraci. Funkce PoE přepínače zvoleného jako součást řešení odstranila potřebu vedení dalších napájecích kabelů k 21 přístupovým bodům. Kromě obrovské úspory peněz to znamenalo, že Root-service mohl dokončit práci za kratší dobu.

POUŽITÉ PRODUKTY

  • 1 gigabitový přepínač NETGEAR Smart Managed Pro GS728TPP s 24 porty 1000Base-TPoE
  • 1 bezdrátový ovladač NETGEAR WC7600 Premium
  • 21 přístupových bodů NETGEAR WAC720 Business 2 x 2 WLAN-AC802.11ac
  • Licence NETGEAR 3 × 10-AP