Quadram Institute

Přepínače M4300

Quadram Institute, který sídlí v anglickém Norwichi, je průkopnické lékařské centrum zaměřené na zdravotnický a potravinářský výzkum. Nové zařízení za 85 milionů liber sdružuje více než 100 klinických lékařů a 300 výzkumníků z několika zakládajících partnerských organizací. Obsahuje také jedno z největších zařízení pro endoskopický screening a screening rakoviny střev ve Spojeném království, které je ročně schopné zvládnout více než 40 tisíc procedur, což z něj činí jedno z největších zařízení tohoto druhu v Evropě.

Ve svém AV systému využil přepínače NETGEAR z řady M4300.

Pozadí

K podpoře svých klíčových diagnostických, výukových a výzkumných činností, potřeboval Quadram Institute AV systém, který by zvýšil úroveň spolupráce mezi klinickými lékaři, studenty a výzkumníky provádějícími a monitorujícími procedury. Systém musel splnit přísné zdravotní předpisy, zvládnout poskytovat video té nejvyšší kvality a také být schopný streamování videa s téměř nulovou latencí, aby bylo umožněno sledování v reálném čase a interakce mezi personálem.


"Vyvinuli jsme první endoskopické pracoviště ve Spojeném království - a podle našich informací i na této planetě - využívající nekomprimované 4K video (SDVoE) přes 10GB ethernetovou síť se zapojením optického připojení." - Andrew Chapple, manažer komunikace, Quadram Institute

Výzva

Britská společnost Snelling Business Systems, globální integrátor AV systémů, byla vybrána, aby zvládla komplexní AV požadavky a zařídila, aby toto endoskopické pracoviště bylo ve Spojeném království prvním, které využívá technologii SDVoE k distribuci nekomprimovaného 4K videa přes 10Gb ethernetovou síť NETGEAR.

Z důvodů šířky pásma i elektrické izolace byla pro systémovou infrastrukturu zvolena stoprocentní konektivita optických vláken, což představuje pro zařízení lékařského zobrazování další prvenství.

"Nebylo pochyb o tom, že integrace špičkového videa a síťové technologie bude zásadní pro dosažení naší vize špičkového a progresivně smýšlejícího institutu," řekl Andrew Chapple, manažer komunikace v Quadram Institute. "Společnost Snelling Business Systems prokázala své přednosti jako technologický partner, který nám pomohl realizovat naši vizi, a to bez kompromisů," dodává.


Řešení

Obousměrné audio a nekomprimované 4K video: Pro provádění endoskopií, které mohou být monitorovány zdravotnickým personálem, studenty a výzkumnými pracovníky na místě i na vzdálených pracovištích, využili přepínače NETGEAR M4300, které poskytují 10G konektivitu. To je dostatečná šířka pásma pro požadovaný zvuk a video s téměř nulovou latencí ze čtyř zdrojů současně.

"Použili jsme přepínače NETGEAR, protože jsme potřebovali modulární přepínače, které by nám v budoucnu umožnily maximální flexibilitu a rozšiřitelnost. Dobrá věc na těchto zařízeních je, že jsou v podstatě předem nakonfigurována pro práci s kodéry a dekodéry ZeeVee. Konfigurace vícesměrného vysílání může být složitá, ale použití přepínačů NETGEAR bylo velmi jednoduché," říká Kevin Madeja, technický ředitel Snelling Business System.

Tato vícenásobná (multi-view) platforma umožňuje živou vizuální a hlasovou interakci mezi lékaři provádějícími procedury ve čtyřech propojených endoskopických místnostech i lidmi, kteří procedury sledují z jiných míst v zařízení i mimo něj.

Všechny specifikace systému splňují přísné vládní a průmyslové požadavky na využití v lékařském prostředí. Například vybavení v endoskopických soupravách, které je přímo připojeno k lékařskému vybavení, má napájecí zdroje lékařské kvality, galvanizovanou izolaci a antibakteriální povrch.

Inovativní nekomprimované 4K AVoIP řešení: Na zachycení a streamování AV zdrojů v tomto systému vybral Snelling kodéry ZeeVee ZyPer4K SDVoE pro optický ethernet, které poskytují 4K video 4:4:4 přes optickou IP 10G síť NETGEAR.

Výstupy z endoskopické kamery s vysokým rozlišením a také PTZ kamer byly připojeny ke kodérům. Technologie ZeeVee umožňuje, aby byly streamy z více zdrojů vidět v multi-view formátu na jediném displeji, to vše v reálném čase.

Volba IP přepínače: Pro podporu požadované 10G ethernetové infrastruktury byly vybrány přepínače M4300.

"Tento ambiciózní projekt podtrhuje, jak lze ve zdravotnických prostředích splnit a překonat požadavky dnešních AV aplikací, včetně nejvyšší kvality videa a nízké latence," říká Richard Jonker, viceprezident managementu produktové řady SMB ve společnosti NETGEAR. "Sbližování mezi AV a IT je tady a znamená nové způsoby, jak mohou odborníci dosahovat lepších výsledků," dodává. NETGEAR je, mimochodem, také jedním ze zakládajících členů Aliance SDVoE.

Výsledek

Kombinace ZeeVee ZyPer4K, přepínačů NETGEAR M4300 a technologie SDVoE poskytuje Quadram Institute následující výhody:

Multi-view: Vícenásobné zpracování obrazu zabudované do dekodéru zjednodušilo instalaci odstraněním nutnosti dalšího hardwaru pro jeho zpracování.

Latence: Obousměrná komunikace systému vyžaduje téměř nulovou latenci a technologie SDVoE poskytuje úroveň latence pod 100 mikrosekund.

Galvanická izolace: Bludné proudy, které zhoršují vizuální ostrost, jsou v zařízení provádějícím endoskopické zákroky u pacientů nepřijatelné. Stoprocentní optická infrastruktura tuto hrozbu eliminovala.

Bezstarostné nasazení a konfigurace: Produkty ZeeVee jsou automaticky rozpoznány platformou ZyPer a přepínače NETGEAR jsou předkonfigurovány pro distribuci AV přes IP.

Zajištění budoucnosti: Vestavěná podpora 10bitového HDR umožňuje, aby Quadram Institute kdykoliv v budoucnu rozšířil své nasazení o nejnovější technologii, aniž by bylo nutné vyměňovat základní infrastrukturu.