Level 3 AudioVisual

Přepínače M4300 a S3300

Fakulta zdravotních věd na Univerzitě v Arizoně je celostátním lídrem v oblasti biomedicínského výzkumu a školení zdravotníků. Popularita fakulty vedla k rozhodnutí univerzity investovat do výstavby devítipatrové Budovy inovací ve zdravotnických vědách (Health Sciences Innovation Building, HSIB) v Tucsonu. 

Univerzita si pro svou rozlehlou budovu vybrala síť založenou na IP, kterou navrhli a nainstalovali specialisté z firmy Level 3 AudioVisual. Společnost pro instalaci zvolila přepínače M4300 a S3300 od NETGEAR.

Situace

Budova inovací ve zdravotnických vědách v Tucsonu spojuje řadu oborů - včetně medicíny, ošetřovatelství a farmacie - a její design měl pozvednout laťku v oboru a nabídnout to nejlepší z nejnovějších technologií.

Mezi zařízení v budově patří víceúčelové prezentační a umělecké centrum, desítky zasedacích místností a míst pro setkávání, administrativní kanceláře, lékařská simulační jednotka, nahrávací centrum, natáčecí studio, LED stěna nebo centralizovaná vysílací kabina.


"Tato instalace je příkladem toho, jak inovativní technologie IP otevírá mnohem větší potenciál pro všechny druhy zákazníků, včetně Univerzity v Arizoně. Přepínače M4300 jsou důležitou součástí návrhu sítě a pomáhají nám a univerzitě poskytovat vynikající uživatelskou zkušenost." - Jeff Bethke, Level 3 AudioVisual

Výzva

Návrh tohoto působivého uspořádání zprvu představoval velkou výzvu pro vysílací a komunikační sítě, které musely zahrnout centralizované ovládání, nahrávání přednášek a streamování obsahu. Univerzita požadovala jeden systém, díky kterému by obsah a služby mohly být routovány kamkoliv v budově, napříč stovkami přístupových bodů, zařízení a uživatelů.

Design a měřítko budovy znamenaly, že tradiční přístup využívající koaxiální strukturu by byl náročný. Kabelové trasy by musely být dlouhé 700 nebo 800 stop (214 až 244 metrů) a koncová stanice AV sítě by byla distribuována na velké vzdálenosti.

Řešení

Po důkladném navrhovacím procesu (RFP) univerzita zvolila IP-centrický inovativní design od Level 3 AudioVisual. Společnost, původem z města Mesa v Arizoně, si vybudovala pověst vysoké kvality AV designu, správy a integrace. S univerzitou v průběhu let už navíc několikrát spolupracovala.

"Probrali jsme s univerzitou výhody používání technologie IP, která překonává omezení vzdálenosti a poskytuje dlouhodobou flexibilitu, kterou potřebují k routování signálu nebo služeb kamkoliv v budově, a zároveň zachovává vynikající kvalitu," říká Jeff Bethke, viceprezident pro inženýrství v Level 3 AudioVisual.

Univerzální páteř IP

Výsledkem je infrastruktura založená na IP s plnou redundancí využívající duální jednorežimové vláknové páteřní kmenové porty a složenou architekturu, která umožňuje routovat jakýkoliv signál do jakéhokoliv zařízení nebo místa v budově.

Důležitý podíl na vynikajícím výkonu a flexibilitě systému má osm stohovatelných IP přepínačů řady M4300 společnosti NETGEAR, které se nachází v jádru a také přibližně dvacet 10Gb přepínačů S3300 na okraji sítě.

"Začali jsme se zabývat standardizací na jediné přepínací platformě. Zvláště proto, že zákazníci hledají víc než jen ovládání. Audio je pro nás oblastí velkého růstu. Porozhlédli jsme se po nabídce v oboru a zaujal nás design M4300. NETGEAR navíc působil jako dobrý partner, na rozdíl od jiných prodejců zaměřených na případy většího podnikového použití. Cenová nabídka nám také dávala smysl," vysvětluje Jeff Bethke.

Instalace

Po laboratorní simulaci sítě proběhla fázovaná instalace, která byla dokončena na konci srpna 2019, před začátkem nového semestru. Jeff Bethke poukazuje na pozitiva přepínačů od NETGEAR: "Velmi snadno použitelné rozhraní učinilo zprovoznění přepínačů mnohem příjemnějším. Můžeme se přihlásit na jednom místě a spravovat vše v rámci nastavení QoS a VLAN. Přináší to obrovskou časovou úsporu."

Bethke také komentuje podporu poskytovanou společností NETGEAR: "Pokaždé, když volám na technickou podporu, dostanu skvělou pomoc a také si mohu vybrat podporu prostřednictvím webu. V obou případech je odezva rychlá."


Výsledek

Dnes má HSIB Univerzity v Arizoně jedinou infrastrukturu, která je schopná podporovat tisíce zařízení, a to s plnou redundancí, flexibilitou a škálovatelností. Level 3 už také zahájilo některé dodatečné projekty v rámci budovy, které lze díky návrhu sítě realizovat poměrně snadno a rychle.

"Tato instalace je příkladem toho, jak inovativní technologie IP otevírá mnohem větší potenciál pro všechny druhy zákazníků, včetně Univerzity v Arizoně. Přepínače M4300 jsou důležitou součástí návrhu sítě a pomáhají nám a univerzitě poskytovat vynikající uživatelskou zkušenost," uzavírá Bethke.

POUŽITÉ PRODUKTY: