Případová studie: Hawk-Eye

Společnost Hawk-Eye vyvinula nejsofistikovanější technologii zpracování obrazu ve sportu, která jim umožňuje nejen sledovat míčky s přesností na milimetr, ale dokonce i hráče nebo automobily. Na této technologii zpracování obrazu v kombinaci s inteligentním softwarem pro přehrávání a distribuci videa a platformou kreativní grafiky stojí řada produktů a služeb, které ve sportu způsobily malou revoluci. To vše vyžaduje síťové řešení zároveň dostatečně robustní, ale i jednoduché, které zajistí, že vám žádný gól ani bod neuteče.

O projektu

Firma rychle expandovala do celého světa stejně jako do nejrůznějších sportovních odvětví. Na každé sportovní akci je v sázce hodně. Pokud by technologie selhala, mohlo by to znamenat výhru špatného týmu nebo dokonce mylné vyhlášení světového rekordu. Pro každý nový sport v portfoliu Hawk-Eye si firma musí být jistá, že stále hraje nejvyšší ligu a má vybavení schopné reagovat na nové požadavky v reálném čase. Dobré vztahy se sportovními svazy a asociacemi si přímo zakládají na vědomí, že nic nesmí být opominuto nebo ztraceno a veškerý obsah je pro případnou potřebu zálohován. 

Ani tato technologie se neobejde bez neustálého důkladného testování. V ústředí společnosti Hawk-Eye ve Velké Británii je velké zkušení zařízení, kde lze provádět nejrůznější zátěžové a výkonnostní. High-tech simulátory zajišťují co nejvěrnější přenos reality do simulačního prostředí, ať už jde o kriket nebo třeba o hurling. To vše vyžaduje robustní a spolehlivou síť, která takový objem dat spolehlivě obslouží.

Navíc, mobilní týmy si vozí všechno potřebné vybavení na každý zápas. Každý tým je jiný, stejně jako znalosti jeho jednotlivých členů, i jako požadavky každého jednoho utkání. A stejně, jako se rozšiřuje sportovní záběr společnosti, roste i počet jejích zaměstnanců na akcích. Proto je bezpodmínečně nutné, aby se použitá technologie snadno používala a aby kdokoli mohl zajistit, že bude vše perfektně připraveno na utkání. 

Řešení

Hawk-Eye začal spolupracovat se společností NETGEAR v roce 2014. Firma potřebovala přímočaré a škálovatelné řešení. S růstem společnosti se její požadavky rozšiřovaly, a i když se poohlížela na trhu po dalších dodavatelích, NETGEAR zůstal. Správce SMART Hardware Joe Cooper spolupracuje se společností NETGEAR již tři roky. Dobře ví, že se na zákaznickou podporu NETGEAR může vždy spolehnout. 

Při rozhodování, s kým spolupracovat byla klíčová rychlost odezvy na nové požadavky. Výběrová řízení pro zápasy, závody nebo i nové sporty mnohdy požadují dodání i jen dva týdny od uzavření smlouvy, proto jsou pro Hawk-Eye krátká reakční doba a osobní přístup NETGEARu přesně to, co potřebují. 

Společnost Hawk-Eye si pro své potřeby vybrala mimo jiné výkonné inteligentní přepínače NETGEAR ProSAFE® XS708T, XS716T, XS728T a XS748T. 10Gigabitové přepínače NETGEAR jsou navrženy jako cenově dostupná zařízení pro poskytování 10G konektivity pro servery a síťová úložiště. Mohou být použity v centru sítě malého podniku nebo i jako agregační či přístupový přepínač ve větší organizaci. 

Jednoduché grafické rozhraní pro správu ve webovém prohlížeči umožňuje obsluze vše nastavit velmi rychle a snadno. Díky širokopásmovým 10G linkám, pokročilému řízení a podpoře IPv6 není potřeba nijak více řešit ani nárazové zvýšení provozu v síti v herní dny. 

Jako dostupné řešení pro řešení středně velkého úložiště byl vybrán NETGEAR ProSAFE M4300. Všechny výše uvedené produkty NETGEAR jsou kryté doživotní zárukou a technickou podporou, což byl jeden z klíčových důvodů pro jejich výběr. 

Nainstalované produkty: 

• NETGEAR ProSAFE® M4300 10G and 1G - Stackable L3 Managed Switch 

• NETGEAR ProSAFE® 10G Ethernet Smart Managed Switches - XS712T / XS728T / XS748T

Závěr

Joe a jeho tým jsou si jisti, že se mohou na síť spolehnout. Vědí, že společnost NETGEAR má k dispozici řešení pro současné i budoucí potřeby jejich společnosti. Všichni tak mají klid na sledování napínavých sportovních událostí na té nejvyšší úrovni, jelikož vědí, že jim neunikne žádný bod nebo rozhodnutí.