Harrisburg University

Přepínače M4300

Harrisburg University (HU) přináší inovativní univerzitní program zaměřený na e-sport, který přitahuje velmi talentované studenty z celého světa a zároveň nastavuje nový standard v této rychle se rozvíjející oblasti vzdělávání.

Přepínače M4300 od společnosti NETGEAR hrají ústřední roli v působivém herním zážitku, který zajišťuje místní AV přes IP (AV over IP) síť. 

Pozadí

Harrisburg University je průkopníkem ve vzdělávání v oblasti vědy, technologie, inženýrství a matematiky (STEM), který nabízí bakalářské a postgraduální studijní programy pro různorodé studenty z celého světa. HU, která byla společností Corporate Livewire označená jako jednička mezi STEM univerzitami ve Spojených státech amerických, má přibližně 200 zaměstnanců na plný úvazek. Ti podporují přibližně 6,5 tisíce studentů po celém světě, z nichž se přibližně 400 nachází v kampusu ve Filadelfii nebo sídlí v oblasti Harrisburgu.

HU se také úspěšně dostala do popředí univerzitního e-sportu se svým týmem STORM, který již nasbíral několik působivých výher a ocenění. To se ale samozřejmě nestalo náhodou. Když s touto činností univerzita začínala, nechala si vytvořit specializované, pokročilé zařízení pro e-sporty, které dalo studentům možnost zazářit a také přilákalo do programu další zájemce.

Ve spolupráci s Centrem Whitaker pro vědu a umění bylo možné přeměnit prostor v docházkové vzdálenosti od kampusu na zbrusu nové zařízení vyhrazené pro e-sporty. Aby univerzita dosáhla své vize, úzce spolupracovala se společností New Era Technology, která navrhovala AV a síťovou infrastrukturu. Tato organizace, která kombinuje globální zdroje a lokální podporu, disponuje AV a síťovými zdroji a poskytuje plně integrované end-to-end služby.


"Se společností NETGEAR jsme předtím neměli zkušenost, ale znali jsme její reputaci jako zakládajícího člena Aliance SDVoE a bylo nám jasné, že SDVoE a přenosu signálu rozumí." - Mike Morgan, generální ředitel pensylvánské divize New Era Technology

Výzva

Nové zařízení pro e-sporty zahrnovalo 17 herních platforem, které bylo možné směrovat na velkou videostěnu s možností dynamicky podporovat různé konfigurace sledování. Čtyři nástěnné vstupní panely rozmístěné po prostoru umožnilo studentům zapojit jejich osobní herní zařízení a jiné pomocné zdroje.

Toto působivé zařízení přineslo několik problémů. Za prvé, dynamika, interaktivita a rychlost e-sportů znamená, že je nemožné, aby něco narušilo zážitek ze sledování hry. Pokud bychom to porovnali s fyzickými sporty, jedná se o podobný rozdíl jako mezi suchým a blátivým hřištěm. Kvalita sítě mezi všemi různými prvky AV systému proto musela být optimalizována, aby poskytovala konzistentně vysokorychlostní šířku pásma napříč e-sporty, které jsou pro více hráčů a náročné na obraz. A to bez rizika latence a komprese obrazu.

Zadruhé, New Era Technology měla na instalaci síťového AV systému pouhé čtyři měsíce. V září 2018 se totiž měl konat turnaj HUE Invitational, kde měly soutěžit prvotřídní univerzitní e-sportové týmy z celé země. "Protože jsme se museli řídit i podle ostatních instalátorů, ve skutečnosti jsme měli místo čtyř měsíců jen pár týdnů. Nebyl prostor pro pokusy a omyly," popisuje Mike Morgan, generální ředitel pensylvánské divize New Era Technology.


Řešení

New Era Technology doporučila univerzitě propojit všechny AV prvky přes SDVoE (Software Defined Video over Ethernet), aby bylo zajištěno vysokorychlostní, flexibilní a cenově výhodně AV přes IP. Mike Morgan vysvětluje: "SDVoE bylo nejlepším řešením pro to, čeho se snažili dosáhnout, a to jak technicky, tak nákladově. Dosáhli tak dostatečně velké šířky pásma."

Srdcem tohoto řešení jsou ethernetové přepínače M4300 od společnosti NETGEAR. "Se společností NETGEAR jsme předtím neměli zkušenost, ale znali jsme její reputaci jako zakládajícího člena Aliance SDVoE a bylo nám jasné, že SDVoE a přenosu signálu rozumí," říká Morgan.

"Navíc, i když máme značnou odbornost, časový rámec pro nás znamenal, že jsme si nemohli dovolit luxus učit se. NETGEAR už v minulosti ethernetový SDVoE přepínač M4300 pro AV přes IP úspěšně zapojil. Tento důkaz, jeho snadná instalace a dobrý harmonogram doručení, přispěly k našemu rozhodnutí M4300 doporučit. Modulární design také znamenal, že jsme mohli nasazení konfigurovat přesně dle přání univerzity," dodává.

Výsledek

Konečný termín projektu před turnajem HUE Invitational firma stihla. "NETGEAR se velmi rychle vrhl na jakékoliv problémy a díky úzké spolupráci pro nás byl velmi dostupný. Oceňujeme vše, co jejich tým technické podpory poskytl, a výkon jejich přepínačů je vynikající," popisuje Morgan. Firma nainstalovala dva přepínače M4300, a to ve verzi 10Gb a 1Gb.

Zavedená technologie univerzitě prospěla. V prvním roce, kdy univerzita soutěžila, vyhrála celostátní šampionát ESPN a porazila tak konkurenci z mnohem větších univerzit. Program také vyhrál mezinárodní cenu Tempest za nejlepší vysokoškolský e-sportový program a porazil tak mimo jiné ZC Berkeley, UC Irvine nebo Utah.

"Když návštěvníci vstoupí do zařízení pro e-sporty, můžete vidět, že jsou ohromeni odhodláním a investicemi, které proudí do tohoto programu. Sám jsem mluvil s některými studenty a ti říkají, že to přispělo k jejich rozhodnutí jít do Harrisburgu. I když jsou ethernetové přepínače M4300 jen jednou částí působivého většího obrazu, hrají zásadní roli při zajišťování konzistentního, vysoce kvalitního e-sportu, který by měl univerzitě pomoct pokračovat ve vítězstvích," uzavírá Morgan.