GES-AGM

Orbi Pro

Firma GES-AGM sídlí v malém městě Emlenton v americké Pensylvánii. Jedná se o skladové zařízení, které prodává velké kusy žuly strojnímu průmyslu.

GES-AGM využívá velké skladové prostory, jejichž rozloha přesahuje 1858 m². V minulosti měla problém takto velký prostor pokrýt spolehlivým bezdrátovým připojením. 

Proto zvolila Wi-Fi mesh systém Orbi Pro (SXK60) od NETGEAR, který problém spolehlivě vyřešil.

Výzva

Curtis Rundell pracuje napůl přímo ve skladu GES-AGM a napůl jako firemní IT manažer. Jeho úkolem je udržovat síť a zajistit, aby měl každý zaměstnanec k dispozici internetové připojení. A to jak v hlavním závodě, tak i v nové pobočce.

"Naším hlavním cílem je vždy splnění kvóty. Ale tento rok jsme navíc pod velkým tlakem, aby nový závod byl stejně úspěšný, jako ten dosavadní," popisuje Rundell situaci.

Velké prostory vyžadují výkonnou Wi-Fi s velkým pokrytím. Starý systém Tech 100 ale firmě GES-AGM nestačil. Pomalé a přerušované spojení narušovalo hladký chod podnikání.

Rundell se proto rozhodl vyzkoušet síťové produkty od NETGEAR. "Orbi Pro jsem ve skutečnosti našel, když jsem hledal domácí router pro svou potřebu. Do té doby jsem si neuvědomil, že má NETGEAR zařízení určená speciálně pro firmy," přiznává Rundell. 


"Na Orbi Pro je nejlepší pokrytí. Wi-Fi dosahuje velmi daleko, je to fenomenální," - Curtis Rundell, IT manažer GES-AGM

Řešení

NETGEAR spolupracoval s Rundellem na nahrazení jejích původního systému třípásmovým Wi-Fi mesh systémem AC3000 Orbi Pro (SRK60), který obsahoval kromě routeru jeden dodatečný satelit. Systém pokrývá velký prostor bleskově rychlou Wi-Fi. Zaměstnanci tak mohou bez problému odkudkoliv ve skladu připojovat svá zařízení, která potřebují k plnění inventáře a komunikaci s klienty.

"Bylo to vlastně opravdu snadné. Zařízení jen zapojíte a už funguje. Díky páteřní síti bylo připojení a nastavení dalších satelitů velmi rychlé," komentuje Rundell. 


Výsledek

Jako IT profesionál si Rundell uvědomuje, že provoz vysoce výkonného Wi-Fi systému je ve velkém prostoru vždy výzvou. Ale díky Orbi Pro je rozsáhlé pokrytí dosažitelné.

"Orbi Pro absolutně milujeme. Právě jsme objednali druhý systém pro náš nový závod," uzavírá Rundell.

Společnost GES-AGM je ráda, že změnila svá firemní síťová zařízení a zvolila právě NETGEAR. Dosud si nemysleli, že je možné v jejich velkém prostoru dosáhnout tak spolehlivého a konzistentního pokrytí. Přitom právě to je ale zcela zásadní pro hladký chod každodenních operací a pro budoucí úspěch nového závodu firmy.