Genesis Technologies

Posláním společnosti Genesis Technologies je pomáhat svým partnerům, AV integrátorům, a jejich klientům, získat to nejlepší z nejnovější vysokorychlostní technologie AV-over-IP.

Genesis poskytuje vysoce kvalitní AV systémy pro námořní trh s luxusními obytnými a rekreačními zařízeními, včetně některých z největších superjachet na světě. AV zařízení se používají hlavně pro zábavu, ale také pro palubní PA systémy. Navíc, Genesis pro svou vlastní interní síť požaduje jen ty nejlepší technologie. 

Tyto požadavky firmu vedly k výběru přepínačů AV-over-IP řady M4300 od NETGEAR kompatibilních s SDVoE. Boas Hochstrasser, CTO společnosti Genesis, je popsal jako "cestu, kterou jít". A to na základě výkonu, nákladů, snadného nasazení a používání.

Situace

Společnost Genesis, založená na konci 20. století a se sídlem v Lyss ve Švýcarsku, byla vždy průkopníkem v oblasti technologií na trhu distribuce AV. Neustále hledí kupředu a optimalizuje stávající řešení, aby splnila specifické požadavky projektů svých klientů. Kromě poskytování hardwaru a softwaru Genesis úzce spolupracuje s komunitou specializovaných instalačních techniků a integrátorů, kterým nabízí poradenské služby, školení a podporu ve všech fázích jejich projektů. Ve své domovské zemi spolupracuje Genesis s rezidenčními AV instalačními firmami. Po celé Evropě navíc získala vynikající výsledky v oblasti poskytování vysoce kvalitních AV systémů, a to na obytný i námořní trh.


. "Díky nárůstu šířky pásma pomocí přepínačů M4300 jsme konečně mohli skutečně předvést řešení ZeeVee 10 GbE SDVoE, která distribuujeme." - Boas Hochstrasser, CTO Genesis Technologies

Výzva

Genesis si dává záležet, aby přinesla ty nejlepší možné technologie svým zákazníkům a aby si snadno uvědomili jejich výhody. Jedním z dobrých příkladů je videostěna ve švýcarském ústředí firmy, která ukazuje účastníkům školení a dalším návštěvníkům rozdíl mezi 1 GbE a 10 GbE AV-over-IP, založeném na protokolu SDVoE, a to pomocí AV zařízení od známého prodejce hardwaru ZeeVee. Společnost také vybudovala vlastní vysoce kvalitní ústřední síť, která je důležitá pro podporu široké škály AV protokolů a koncových zařízení od různých výrobců AV, stejně jako pro veškerý běžný kancelářský datový provoz.

Spolehlivé, rychlé a vysoce výkonné přepínače jsou tedy pro Genesis Technologies zcela zásadní, zejména pro podporu technologie AV-over-IP kompatibilní s SDVoE. Přestože se jedná o mladý trh, očekává se, že AV-over-IP bude rychle růst a strhne zákazníky všeho druhu.

Řešení

"Přešli jsme na NETGEAR, protože představil přepínač SDVoE 10GbE za rozumnou cenu," uvádí Boas Hochstrasser. "Díky nárůstu šířky pásma pomocí přepínačů M4300 jsme konečně mohli skutečně předvést řešení ZeeVee 10 GbE SDVoE, která distribuujeme. Mohli jsme ukázat rozdíl mezi komprimovaným streamováním 4K přes 1 GbE a nekomprimovaným streamováním videa 4K přes 10 GbE pomocí protokolu SDVoE," popisuje.

Tři přepínače řady M4300, rozmístěné na dva stojany, běží ve stohovaném režimu a poskytují připojení 10 GbE kodérům a dekodérům SDVoE od ZeeVee, stejně jako dalšímu vybavení, včetně počítačů, přístupových bodů, telefonů a zařízení Dante. "Ve stohu můžete zkombinovat až osm jednotek. Na svou cenu se M4300 velmi dobře škáluje," říká Hochstrasser.

Instalace byla zahájena v lednu 2019 a byla dokončena během čtyř dní (a nebýt nepřesných informací od jednoho z dodavatelů hardwaru AV, bylo by to za kratší dobu). Tým Genesis Technologies nainstaloval tři přepínače M4300 vlastními silami a jakmile porozuměli stylu stohování od NETGEAR, proces automatického přepínání byl jednoduchý a fungoval bez viditelných prostojů. "Po konfiguraci sítě VLAN pomocí přepínačů NETGEAR jsme zapojili zařízení SDVoE a vše fungovalo. Zbytek společnosti si během přechodu nebyl vědom žádných znatelných přestávek provozu. Kdykoli jsme měli nějaké dotazy, získali jsme od NETGEAR podporu třetí úrovně, což bylo velmi dobré," komentuje Hochstrasser.

Výsledek

 "Možnost stohovat přepínače a používat jedno rozhraní pro konfiguraci celého systému představuje obrovskou úsporu času a výrazně usnadňuje správu," popisuje Boas Hochstrasser některé byznysové výhody přechodu na přepínače M4300. "Webové rozhraní také usnadňuje nastavení přepínačů. Není třeba žádné dlouhé a nákladné školení. Systém jednoduše běží, což je to nejlepší, co může být. Zapojíte přepínače, nastavíte je a zapomenete na ně," říká.

Společnost Genesis Technologies od přechodu na zařízení NETGEAR ušetřila čas i peníze. "U ostatních přepínačů trvaly aktualizace firmwaru a řešení problémů celé hodiny. S NETGEAR po aktualizaci vše funguje hladce. Ceny jsou na přepínače 10 GbE také velmi dobré a za ty peníze získáte velkou propustnost," popisuje Hochstrasser.

Budoucnost

Na základě vlastních zkušeností nyní Genesis Technologies zdůrazňuje výhody přepínačů M4300 jejich partnerským AV integrátorům. "Můžeme zákazníkům přinést upgrade na 10 GbE a nabídnout jim plnou kvalitu SDVoE za rozumnou cenu," říká Hochstrasser. "Abyste dosáhli neomezeného, nekomprimovaného přenosu 4K, potřebujete 10 GbE a řada M4300 od NETGEAR je tou správnou cestou," uzavírá.


POUŽITÉ PRODUKTY: