Beltline Church of Christ

M4300

Alabamská náboženská organizace Beltline Church of Christ využívá AV systém k udržování efektivní a inkluzivní komunitní zkušenosti.

Základem církevní AV-over-IP sítě se staly přepínače NETGEAR z řady M4300. 

Pozadí

V prosinci 2018, v jednom z nejrušnějších období roku, otevřela církev Beltline Church of Christ brány do své kongregace obvyklým vlídným způsobem, ale tentokrát tu byl jeden rozdíl: mnoho členů církve poprvé uvidělo jeho nové audiovizuální zařízení. Moderní vybavení zajišťuje, že má církev k dispozici AV komunikační systém, který je vysoce flexibilní a snadno se používá, a každý člen kongregace dostane tu nejlepší možnou kvalitu zvuku a obrazu.

Tato vyspělá zařízení mohou znít jako na hony vzdálená počátkům církve v minulém století, kdy si dvě místní ženy uvědomily potřebu zřízení nedělní školy pro děti z města Decatur a jeho okolí v Alabamě. Nicméně, nový AV systém pokračuje v tomto duchu, protože pomáhá církvi udržovat efektivní a inkluzivní komunitní zkušenost. Důležité je, že je snadné jej konfigurovat a spravovat, ať už mediálním týmem církve ve stánku AV nebo učiteli v nových učebnách.


"Jsme přesvědčeni, že systém, který jsme nainstalovali pomocí zařízení NETGEAR, dává církvi pevný, flexibilní a perspektivní základ pro její potřeby v oblasti AV, a to jak nyní, tak i v nadcházejících letech." - Gary Boackle, generální ředitel a zakladatel ENG AV.

Výzva

Příběh začíná rozhodnutím církve v roce 2015 předělat svatostánek s kapacitou více než 600 osob a vylepšit jeho řešení videoprojekce. V roce 2017 byl zahájen plán rozšíření s přidáním velkého přepadového hlediště, samostatných učeben a vylepšení stávajícího kamerového systému.

Kostel má dvě promítací plátna. Přepadová místnost má tři displeje, jeden s 90" úhlopříčkou a dva s 70" úhlopříčkou. V současné době je zde šest učeben s displeji, pět s 70" úhlopříčkou a jeden s 60" úhlopříčkou. Kromě toho byly ve vstupním prostoru kostela a na chodbách přidány čtyři systémy digitálního značení.

Propojení všech těchto prvků bylo důležité pro zajištění toho, aby členové kongregace měli skvělé AV zážitky, ať jsou kdekoli; ať už v hlavní posluchárně, v přepadové místnosti, ve třídách nebo ve vstupní hale. Nový AV systém propojující všechna nová zařízení navíc musel být snadno ovladatelný bez potřeby technických znalostí a musel být 100% spolehlivý, adaptabilní a schopný v budoucnu v případě potřeby růst.

Církev konzultovala projekt se svým stávajícím dodavatelem ENG AV, vysoce odbornou místní firmou specializující se na kompletní AV, síťová a sledovací řešení. ENG AV spolupracuje se všemi typy organizací a má bohaté zkušenosti s porozuměním specifickým výzvám a potřebám církevních, vzdělávacích, vládních a dalších budov veřejného sektoru. "S ENG AV už jsme spolupracovali dvakrát předtím. Je to dobrá parta, připravená provádět úpravy a navrhovat nové a lepší způsoby činností," říká Chuck Garrett, vedoucí mediálního týmu církve.


Řešení

Při konzultaci ohledně projektu Gary Boackle, generální ředitel a zakladatel ENG AV, si okamžitě uvědomil, že páteřní síť AV-over-IP je pro církev tím nejlepším řešením. Toto řešení poskytuje církvi flexibilitu, kterou potřebuje k vytvoření jednotného bezproblémového prostředí s vysoce spolehlivou AV kvalitou na celé lokaci.

"Systém AV-over-IP znamená, že tým může routovat, co chce, kamkoli chce. Pomocí na míru naprogramovaných dotykových panelů a počítačových aplikací lze zdroje videa (včetně počítačů, kamer, bezdrátových prezentačních systémů nebo jiných zařízení) sledovat na libovolném displeji a slyšet v jakékoli místnosti, kterou si vyberou. AV-over-IP řešení jsou také flexibilnější pro integraci, nasazení a budování. Škálovatelnost a spolehlivost řešení AV-over-IP je důvodem, proč je používám, kdykoli mohu," vysvětluje Boackle.

Důležitým aspektem projektu bylo zajistit, aby síťové přepínače AV-over-IP poskytovaly profesionální kvalitu, výkon, rychlost a spolehlivost, které páteřní síť potřebuje. Boackle vysvětluje důvody, proč si vybrali řadu přepínačů NETGEAR M4300: "Síťové přepínače NETGEAR byly jedním z doporučených řešení naším dodavatelem AV zařízení přes IP. Moje předchozí zkušenost se společností NETGEAR a její dobrá pověst mi dodaly důvěru dát přednost NETGEAR vůči zbytku trhu. Přepínače NETGEAR byly nejlepším řešením z hlediska výkonu a ceny, ale i solidní spolehlivosti, flexibility a rychlosti páteře, kterou tento systém vyžadoval.

Kromě robustnosti měly přepínače NETGEAR také funkce, které Boackle hledal. "Řešení AV over-IP má rychlé přepínání z jednoho zdroje na druhý a bylo jedním z mála, které mělo nástěnné desky pro připojení VGA a HDMI. Toto řešení navíc podporovalo širokopásmové formáty 4K s vysokým rozlišením. Přepínače NETGEAR podporují tyto funkce, stejně jako škálovatelnost a rychlost základní desky potřebné pro budoucí růst církve."

Projekt začal s jedním přepínačem NETGEAR M4300 na podporu přidání nových AV-over-IP komponent do svatostánku a přepadové místnosti. Ke konci roku 2018 bylo přidáno šest dalších učeben, každá s displejem, bezdrátovým prezentačním systémem a nástěnnou VGA/HDMI deskou. Tyto síťové komponenty vyžadovaly další kodéry a dekodéry AV-over-IP, což vedlo k potřebě dalšího M4300. Gary Boackle říká: "I když je nyní v kostele několik přepínačů NETGEAR, všechny fungují jako jediná pevná IP páteř prostřednictvím funkce stohování zabudované do přepínačů M4300."

Výsledek

Instalace AV-over-IP páteře byla zahájena na podzim 2018, krátce poté, co byla dokončena nová datová kabeláž, a prosincový termín pro instalaci většiny AV systému byl podle plánu splněn. "Implementace přepínačů NETGEAR proběhla z našeho pohledu hladce. Technická podpora společnosti NETGEAR byla dobře informovaná a nápomocná při ověřování, zda byly přepínače správně nakonfigurovány pro tuto aplikaci. V konfiguraci M4300 bylo provedeno pouze několik změn; velikost jumbo rámce pro podporu řešení AV-over-IP a umožnění funkce stohování více přepínačů. Obě tyto změny byly velmi přímočaré. Je to důkaz toho, jak flexibilní je platforma M4300, od přidání dalších přepínačů do páteřní sítě až po jednoduché změny konfigurace potřebné pro podporu řešení AV-over-IP," popisuje Boackle.

Chuck Garrett dodává: "Systém je velmi konfigurovatelný. Učitelé ho milují. Zjistili, že systém se snadno nastavuje a používá a hodně z toho souvisí s komunikační páteřní částí systému. Také mohu z centrální konzoly v AV stánku snadno spravovat a ovládat systém. Má funkce jako je odesílání zpráv, které se zobrazí na různých obrazovkách po celém webu, nebo centrální zapínání a vypínání všech zařízení na začátku nebo na konci dne, místo toho, abyste museli chodit do každé místnosti."

Pokud jde o společnost ENG AV, nové AV řešení pro kostel je projekt, na který je hrdá, a společnost NETGEAR je potěšena, že sehrála roli v tomto úspěchu. "NETGEAR je solidní výrobce se solidní výbavou. Je důležité, aby se náš zákazník mohl spolehnout na páteř sítě a já vím, že se můžeme spolehnout na NETGEAR. Jsme přesvědčeni, že systém, který jsme nainstalovali pomocí zařízení NETGEAR, dává církvi pevný, flexibilní a perspektivní základ pro její potřeby v oblasti AV, a to jak nyní, tak i v nadcházejících letech," uzavírá Boackle.