Arteris IP

Společnost Arteris IP se zaměřuje na poskytování inovativních SoC (System-on-Chip) propojovacích IP technologií se širokými možnostmi využití, od automobilů po mobilní telefony. K tomu potřebuje silnou a spolehlivou síťovou technologii. 

Stéphane Mehat, finanční ředitel Arteris IP, který také dohlíží na IT správu společnosti, zvolil produkty od NETGEAR spravované službou Insight.

Situace

Společnost Arteris IP byla založena v roce 2003. Výrobcům hardwaru typu "systém na čipu" (System-on-Chip, SoC) poskytuje služby v oblasti propojovacích vodičů pro "sítě na čipu" (Network-on-Chip, NoC), které pomáhají zkracovat dobu vývoje čipů a zrychlovat jejich výkon.

Arteris IP, lídr ve svém oboru, vyvinula první komerční řešení IP propojení NoC a SoC, FlexNoC. Stojí také za prvním vysoce konfigurovatelným koherentním propojením IP Ncore, které používají designérské týmy v předních technologických korporacích, jako je například Samsung, Toshiba, Huawei/HiSilicon, Mobileye (Intel), Altera (Intel) nebo Texas Instruments.

Stéphane Mehat, finanční ředitel společnosti, řídí finanční strategii, účetnictví, daně, HR a administrativu společnosti Arteris IP a také dohlíží na IT správu společnosti. Jeho tým zahrnuje IT manažera, Bhavina, účetního a také vedoucí kanceláří v Kalifornii, Texasu a Francii.


"Díky Insight nebylo monitorování a řešení problémů naších sítí v Austinu nikdy jednodušší. - Stéphane Mehat, Arteris IP

Výzva

Podobně jako jiné prosperující malé firmy ze Silicon Valley, Arteris IP sídlí v Campbellu v Kalifornii, ale funguje v globálním měřítku. V době, kdy Mehat začínal se zařizováním nové kanceláře v Austinu v Texasu, používal ve firemní kanceláři ve Francii síťová zařízení konkurence. Proces vzdálené správy a odstraňování problémů s bezdrátovými přístupovými body byl ale těžkopádný a Arteris IP tak zbytečně plýtvala časem a prostředky.

Lokální zaměstnanci museli trávit notnou dávku času odstraňováním problémů nebo připojováním Mehata přes VPN, aby jim pomohl s nastavením sítě. Nejen, že původní bezdrátové přístupové body byly 5krát dražší než aktuální zařízení spravovaná NETGEAR Insight, ale Mehat navíc musel 15 % svého času věnovat správě firemní sítě, což pro něj a firmu nebylo produktivní. 

Řešení

Po rozsáhlém průzkumu se Mehat rozhodl pro produkty společnosti NETGEAR spravované službou Insight. Přesvědčilo ho, že nastavení, monitorování a správu lze provádět odkudkoli a z jakéhokoli zařízení. Díky instalaci bezdrátového přístupového bodu NETGEAR WAC510 a gigabitového stohovatelného přepínače z řady Smart (S3300) do kanceláří Arteris IP v Austinu, Francii a Campbellu, dokázal Mehat plně spravovat přístupové body ze své pracovní sítě v Campbellu, z domácí kanceláře nebo i na cestách. A to prostřednictvím webového uživatelského rozhraní nebo mobilní aplikace. Byl schopen zaregistrovat všechny své přepínače NETGEAR prostřednictvím aplikace Insight během několika minut a od instalace nezaznamenal žádné prostoje bezdrátové sítě. Aplikace NETGEAR Insight umožňuje Mehatovi spravovat všechna jeho zařízení NETGEAR velmi pohodlně, z vlastní dlaně.  

Budoucnost

Po uvedení nových 28portových přepínačů řady Smart Cloud spravovaných službou Insight, GC728X a GC728XP, plánuje Mehat tyto přepínače umístit do centrály společnosti Arteris IP v Kalifornii.

Program Insight Premium je pro jeho firmu cenově dostupný a atraktivní, především díky intuitivnímu cloudovému portálu. Prostřednictvím portálu bude mít Mehat možnost dohlížet na všechna svá zařízení NETGEAR prostřednictvím jediné obrazovky. To je ideální zejména při konfiguraci přepínačů s větším počtem portů, jako jsou GC728X a GC728XP. Protože Mehat hodně cestuje, těší se na snadnou vzdálenou správu těchto zařízení, kterou NETGEAR Insight umožňuje.

Mehat je spokojený také s podmínkami záruky a cenovou dostupností produktů, které na jinde na trhu nenajde. Rád také vidí, že NETGEAR překračuje nabídku domácích produktů a nabízí skvělá řešení i pro firmy.

POUŽITÉ PRODUKTY

  • Bezdrátový přístupový bod NETGEAR WAC510
  • Gigabitový stohovatelného přepínač NETGEAR z řady Smart (S3300)
  • Přepínače NETGEAR řady Smart Cloud GC728X a GC728XP