Forbach

Městská aglomerace Forbach ve Francii chtěla provést celkovou údržbu síťového jádra a vzdálených webů. Cílem bylo sloučit řešení použitá pro optimalizaci sítě a tím usnadnit její správu. Ke splnění tohoto cíle si Forbach najalo integrátora System Solutions, který doporučil instalaci NETGEAR přepínačů 10 Gb PoE+.

Problém

Společenství Forbach, které zahrnuje celkem 21 obcí, chtělo provést celkovou údržbu síťového jádra a vzdálených webů. Jeho cílem bylo spojit řešení použitá pro optimalizaci sítě a tím efektivně usnadnit její správu. Kromě toho, instalace těchto zařízení musela být co nejjednodušší, aby bylo možné vyhnout se další práci a dodržet rozpočet.

Ke splnění tohoto cíle si Forbach najalo integrátora System Solutions, který doporučil instalaci NETGEAR přepínačů 10 Gb PoE+. System Solutions je ICT partner, který svým zákazníkům pomáhá při implementaci a správě infrastruktury už od roku 1996.


"Instalace 10 gigabitových přepínačů NETGEAR byla skutečnou revolucí pro naše interní týmy, které nyní těží ze širokopásmové sítě a fungují v těch nejlepších podmínkách."

Řešení

Ve snaze standardizovat a využívat síťový park se Forbach rozhodlo vyměnit všechna instalovaná zařízení. Ve zkratce, mezi lety 2018 a 2019 bylo před odesláním do různých městských rad nakonfigurováno 55 přepínačů NETGEAR.

Výhoda přechodu na 10 gigabitovou síť

CIO Pascal Licata byl přesvědčen o vysoké úrovni spolehlivosti a vysoké přenosové rychlosti dosažené pomocí 10 gigabitových přepínačů.

10 gigabitové přepínače NETGEAR, které jsou navržené tak, aby udržely krok s měnícími se požadavky, pomáhají uživatelům přinášet data na dosah ruky, od každodenních úkolů až po údržbu na pozadí (zálohování, obnova dat atd.). Instalace 10 gigabitových přepínačů umožnila také stovkám lidí v městské oblasti zvětšit šířku pásma.

Přechod z 1 na 10 gigabitů představuje významné vylepšení, které se promítá do vyšší efektivity při získávání dat: umožňuje zaměstnancům městských rad spolehlivě vykonávat úkoly zahrnující těžké datové přenosy. Kromě toho, 10 gigabitová síť je přínosem při každodenním používání cloudových nástrojů.

Výhoda PoE+

Redesignu síťového prostředí bylo dosaženo pomocí NETGEAR PoE+ přepínačů, které představují další výhodu pro města svou schopností napájet kompatibilní zařízení bez nutnosti dalšího natahování kabelů. V tomto kontextu poskytuje data a elektřinu pouze síťový kabel RJ45.

Běžněji známý jako PoE+ (Power over Ethernet Plus), standard IEEE 802.3at poskytuje radnicím větší flexibilitu tím, že poskytuje až 30 wattů na port a poskytuje zpětnou kompatibilitu s 802.3af (PoE). Nyní z centralizovaného přepínače napájí IP telefonii, kamerový systém, konferenční vybavení a přístupové body Wi-Fi.

Webové stránky mohou podle potřeby povolit nebo zakázat napájení zařízení, aby se náklady na energii udržovaly na co nejnižší úrovni.

PoE + navíc usnadňuje rozmístění a rozšíření sítě a je také účinným způsobem, jak ušetřit peníze. S přepínači PoE je možné umístit zařízení tam, kde by byla instalace elektrického napájení nepraktická (stropy, stěny atd.). Výhodou pro Forbach je, že nemusí zvyšovat náklady na projekt například kvůli instalaci nových elektrických zásuvek.

Výsledek

Jakmile Systems Solutions dokončili instalaci, společenství obcí Forbach rychle vidělo výsledky. Nejvíce zřejmým výsledkem byla jednoduchost implementace, která šetří komplikované náklady na instalaci. Forbach bylo také spokojeno s optimalizací síťové instalace a výslednými rychlostmi. Posun k nákladově efektivnějšímu 10 gigabitovému přepínačovému řešení umožňuje společenství splnit jeho požadavky na vysokorychlostní síť, včetně přístupu k síťovému jádru, virtuálním serverům
a uloženým datům. Přinesl zvýšení produktivity, a tím i více času pro zaměstnance v obcích. Týmy především ocenily snadno použitelné monitorovací rozhraní, které zvýšilo efektivitu zákaznické podpory zajištěním monitorování instalací. 

POUŽITÉ PRODUKTY

  • Přepínače S3300
  • Přepínače M4300