Wi-Fi pro hosty: proč si na ní nechat záležet?

03.01.2022

Provozujete ubytovací zařízení nebo například pronajímáte byt přes Airbnb? Pak se k vám sjíždí hosté, kteří chtějí mít kvalitní připojení k internetu. Přečtěte si, proč je pro ně Wi-Fi důležitá a jak jim vyjít vstříc.

V dnešní době Wi-Fi na hotelu nebo v jiném ubytovacím zařízení představuje naprostou samozřejmost. Málokde se ale hosté setkají se spolehlivým a rychlým připojením. Investice do vylepšení úrovně Wi-Fi proto mívá velkou návratnost.

Wi-Fi tvoří velmi podstatnou součást celkového zážitku hostů. Kvalitní připojení k internetu je pro mnoho lidí stejně důležité jako kvalitní postel. A to z mnoha důvodů. Pokud hosté cestují pracovně na další dobu, potřebují se například bez problému připojit k online video hovorům. Rodiče zase chtějí zabavit děti filmy nebo hrami, studenti musí plnit úkoly a podobně.

Pokud nechcete, aby vaši hosté strávili drahocenný čas na dovolené nebo při práci tím, že se budou marně pokoušet připojit k internetu, na vašem vybavení rozhodně příliš nešetřete. Jedná se o důležitý faktor, který se promítne v recenzích vašeho podniku.

Proč nestačí váš starý router?

Jestliže je Wi-Fi takovou samozřejmostí, proč neustále představuje výzvu? Potřeby hostů se neustále vyvíjí. Před několika lety se připojovali s jedním nebo dvěma zařízeními. Nyní to jsou tři nebo i více na osobu - například laptop, tablet a telefon. Dokonce i zařízení připojená přes Bluetooth, jako jsou chytré hodinky, zvyšují vytížení Wi-Fi. Z toho vyplývá, že routery, které ještě před pár lety bohatě stačily, jsou dnes pro provoz sítě nedostatečné.

Kromě toho se zvětšila poptávka po šířce pásma. Mezi procházením internetu a sociálních sítí a streamováním video obsahu či interaktivních her je obrovský rozdíl. Používání zastaralých Wi-Fi routerů je proto jako vtěsnání dálničního provozu do úzké venkovské silnice. Výsledkem je pomalá Wi-Fi, která vynechává nebo v některých místech nefunguje vůbec.

Co tedy s Wi-Fi pro hosty udělat?

Prvním krokem je volba správného Wi-Fi routeru. Například v menším penzionu nebo Airbnb bude ideální router navržený pro malé podniky se základními funkcemi. Může se hodit třípásmové bezdrátové připojení, které maximalizuje dostupnou šířku pásma. Podstatné je také snadné použití a rychlé nasazení.

V budoucnu můžeme očekávat rozšíření standardu Wi-Fi 6, který nabízí výrazné zlepšení výkonu, větší pokrytí a lepší zabezpečení. Hostitelé, kteří si zařídí Wi-Fi 6 mezi prvními, budou vyčnívat nad konkurencí, která bude pokulhávat se základní Wi-Fi.

Pokud potřebujete připojení rozšířit do větších prostorů, poohlížejte se po Wi-Fi mesh systému. Díky němu budete moct nabídnout špičkovou Wi-Fi všude: na recepci, v restauraci, u bazénu, v pokojích ve vyšších patrech a podobně. Nejnovější mesh systémy podporují Wi-Fi 6 a lze je i snadno podle potřeby rozšířit - stačí přidat další satelit.

Zařízení od NETGEAR, jako je Orbi Pro Wi-Fi 6, navíc umožňují pohodlnou správu na dálku se službou NETGEAR Insight. Disponují také vysokým zabezpečením, včetně využití soukromých sub-sítí (SSID), zabezpečovacího protokolu WPA3 nebo služby NETGEAR Armor. Více informací o tomto mesh systému se dozvíte zde.

I když je Wi-Fi pouze jedním z faktorů, který může ovlivnit spokojenost vašich zákazníků, nevyplatí se její úroveň podceňovat. Pokud je vaším cílem ziskovost, pak je Wi-Fi rozhodně chytrá investice.