Wi-Fi 6 Release 2: O co se jedná a co přináší?

03.08.2022

Možná jste stihli postřehnout, že na začátku roku 2022 Aliance Wi-Fi oznámila novinku: Wi-Fi 6 Release 2. Pokud ne, v tomto článku vám přinášíme vysvětlení, co nová certifikace znamená.

Wi-Fi 6 Release 2 přináší nové funkce, které si mají poradit se zvyšující se hustotou zařízení a provozu a zajistit vyšší výkon a správu napájení Wi-Fi zařízení a aplikací. 

Mezi hlavní novinky patří podpora funkce MU-MIMO (Multiple User - Multiple Input Multiple Output) i pro uplinkTo znamená, že pokud se na jednom přístupovém bodě sejde více zařízení, pak k němu přistupují zároveň a nestřídají se, jak tomu bylo dřív. To přinese navýšení rychlosti a stability uploadu.

MU-MIMO pro uplink má zlepšovat výkon sítě a snižovat latenci při videokonferencích, odesílání dokumentů a dalších důležitých aplikacích, které vyžadují velkou kapacitu. Wi-Fi 6 Release 2 díky této funkci poskytuje dobrý výkon Wi-Fi i v náročných prostředích, kde se nachází mnoho připojených zařízení. Podrobnosti o funkci MU-MIMO se dočtete v našem předchozím článku.

Dále nová certifikace přináší vylepšené módy spánku a rychlejší probouzení z nich, což v budoucnu pomůže šetřit energii z baterií. Funkce správy napájení zlepšující energetickou účinnost přináší výhody zejména pro podnikové a průmyslové aplikace a také pro sítě internetu věcí (IoT). Nové funkce platí ve všech pásmech podporovaných Wi-Fi 6 a 6E: 2,4 GHz, 5 GHz a 6 GHz.

"Wi-Fi poskytuje pokročilé funkce, které vedly k ohromným globálním inovacím a dláždí cestu k masivnímu růstu Wi-Fi aplikací, na které uživatelé každý den spoléhají," říká Edgar Figueroa, prezident a generální ředitel Aliance Wi-Fi. "Wi-Fi 6 Release 2 pokračuje ve vývoji Wi-Fi, odpovídá dnešním potřebám trhu a podporuje více vysoce výkonných scénářů Wi-Fi s vyšší kapacitou, efektivitou a spolehlivostí," popisuje.

Na technologii Wi-Fi 6 Release 2 je založen například dvoupásmový multi-gigabitový PoE přístupový bod NETGEAR WAX615. Toto nové zařízení, které disponuje celou řadou zajímavých funkcí, představuje skvělou volbu zejména pro malé a střední firmy (SMB).