Řekněte sbohem nespolehlivému firemnímu Wi-Fi připojení

09.02.2021

S rostoucím počtem firemních zařízení rostou i nároky na bezdrátovou síť. Nespolehlivá firemní síť přitom může mít vliv i přímo na vaše podnikání. Mnoho firem proto hledá způsoby, jak snadno a rychle rozšířit svou stávající síť o nové zařízení a zároveň nevyžadují jeho následnou správu.

Mezi nejčastější problémy, se kterými se firmy potýkají, patří pomalé připojení, jeho výpadky a slabé pokrytí Wi-Fi signálem. Možností, jak zlepšit kondici vaši firemní Wi-Fi sítě, přitom existuje vícero: odstranění tzv. mrtvých zón, upgrade sítě na 802.11ax nebo pořízením přepínačů s vysokým PoE budgetem.

Přepínače NETGEAR GS516UP a GS524UP

Přepínače NETGEAR jsou vhodné zejména pro menší firmy, jimž nabízí výkonné přepínací řešení s nízkými provozními náklady. Přepínače jsou navrženy tak, aby vyhověly všem současným i budoucím požadavkům moderních firem.

Dva 16-a 24portové gigabitové modely s podporou PoE+/PoE++ a budgetem až 480 W zajišťují spolehlivé připojení pro bezdrátové přístupové body s podporou Wi-Fi 6, 4K/8K bezpečnostní IP kamery, PoE osvětlení či reproduktory a další IoT zařízení. Firmy tak nyní mohou ke své síti připojit větší množství produktů bez nutnosti dokupovat další přepínače. Zařízení lze snadno nastavit bez nutnosti jejich další konfigurace. Monitoring aktivity a rychlosti přenosu jednotlivých portů zobrazují LED ukazatele.

Extra velký PoE budget, na který se můžete spolehnout

Většina malých a středně velkých firem se v dnešní době potýká s rostoucím počtem připojených PoE zařízení. Spolu s počtem zařízení ovšem rostou také požadavky na vyšší PoE budget, který by zajistil správný chod těchto zařízení. PoE++ (IEEE 802.3bt) tento problém naštěstí umí vyřešit. Jak? Až 60 Watty na jedno zařízení z jednoho portu skrze standardní ethernetové připojení.

PoE++ je úžasná věc s obrovským potenciálem, ale i tak je jisté, že 60+ nebude v budoucnosti dostačující. Potřeba stále vyššího výkonu bude narůstat a společnost NETGEAR je připravena dodat maximum výkonu a spolehlivých řešení vždy, když to bude nejvíce potřeba.