První přepínače NETGEAR s podporou PoE++ a cloudovou správou

27.05.2020

VoIP telefony, IP bezpečnostní kamery, bezdrátové přístupové body, bezdotykové senzory, dveřní zámky, LED osvětlení či POS terminály - to jsou jen některá z chytrých zařízení, která začínají tvořit pevnou součást firemního IT vybavení. S jejich rychlým nárůstem a nástupem Wi-Fi standardu AX zároveň významně roste poptávka po vysoce výkonném kabelovém PoE připojení. NETGEAR proto přichází na trh s dvojicí nových desetiportových přepínačů řady Smart Managed Pro s podporou Ultra60 PoE++ (IEEEE 802.3bt):

  • Model GS110TUP nabízí8x PoE/PoE+ port (30 W/port), 4x PoE++ port (60 W/port), 1x 1G port bez PoE, 1x 1G optický port SFP, celkový budget PoE 240 W a vysokou variabilitu umístění - stolní, nástěnné, stropní, tyčové i rackové.
  • Model GS710TUP přináší 8x PoE/PoE/PoE++ port (60 W/port), 1x 1G port bez PoE, 1x 1G optický port SFP, celkový budget PoE 480 W a možnost umístění do racku.

Součástí výbavy obou zařízení je řada nadstandardních funkcí ve vrstvách L2+/L3 Lite, jako např. pokročilá správa VLAN, PoE a QoS, statické routování IPv4 v L3, IGMP a MLD snooping, HCP L2 relay, Auto-VoIP VLAN, Auto-voice VLAN a Auto-video VLAN, rozšířené zabezpečení správy IPv6 či QoS a ACLD. Snadnou konfiguraci, instalaci, správu a monitoring přepínačů i celé sítě odkudkoli v režimu 24/7 zajišťuje vzdálená mobilní či cloudová správa Insight. Ta zároveň v případě neobvyklé situace okamžitě varuje majitele či IT pracovníka prostřednictvím výstražných notifikací.