Ohromující rychlost a jiné krásy Wi-Fi 6 routerů

30.07.2019

Zasekli jste se se svým domácím bezdrátovým připojením na mrtvém bodě? Pokud ano, tak se ujistěte, že za to nemůže váš Wi-Fi router. A pokud chcete mít jistotu, že za případné záseky nikdy v budoucnu zodpovědnost ani neponese, tak popřemýšlejte o přechodu na Wi-Fi 6 (802.11ax). Ta byla navržena s ohledem na zvýšenou síťovou kapacitu a bleskurychlý výkon, tudíž si můžete naplno vychutnat plynulé streamování, vyšší rychlost při stahování a přidávání nejrůznějších chytrých domácích zařízení, se kterými se Wi-Fi 6 popere lépe než Muhammad Ali. Neházejte proto rukavici do ringu a pojďte se podívat, co takový router s podporou Wi-Fi 6 vlastně nabízí.

1. Wi-Fi 6 poskytuje nejvyšší možný výkon i při desítkách připojených zařízení

Wi-Fi 6 používá ortogonální multiplex s frekvenčním dělením, díky kterému narůstá spolehlivost a efektivita vaší sítě bez ohledu na množství připojených zařízení (i těch s rozdílnými požadavky na šířku pásma).

2. Rychlost a dosah Kulového blesku

Zvýšením počtu streamů, pomocí kterých vaše data cestují po síti, je výrazně zlepšen dosah a rychlost připojených zařízení. V porovnání s Wi-Fi 5 o krásných 40 %. A to se počítá.

3. Chytrý domov s Wi-Fi 6? Žádný problém

IoT aplikace a chytrá domácí zařízení se množí jako houby po dešti. Výsledkem je větší počet aparatur napojených na vaši Wi-Fi síť, tím pádem stoupá i její zatíženost. Wi-Fi 6 byla navržena způsobem, jenž se s tímto problémem lehce popere. Vy si proto můžete vychutnat zážitek z plynulého streamování, které zajistí nepřetržitou konektivitu světel, termostatů či jiných IoT přístrojů ve vaší chytré domácnosti - a ještě vám zbude prostor pro přidání mnoha dalších.

4. Zbožná utopie v podobě streamování videí v kvalitě 4K/8K UHD?

S Wi-Fi 6 routery nikoliv. Ty zajišťují konzistentní, vysokorychlostní připojení, a to díky ultra rychlým procesorům, vylepšené pamětí a vyššímu počtu rádio streamů. Dejte proto sbohem zasekávání a jiným bezbožnostem, kterým jste byli svědky se staršími Wi-Fi technologiemi.

5. Podpora Wi-Fi 6 se stane běžným standardem

Wi-Fi 6 produkty jsou uváděny na trh čím dál rychleji. Pokud jste si proto koupili smartphone z nejnovější řady Samsung Galaxy (které jsou prvními ze vstupních portálů do světa Wi-Fi 6), tak si můžete rychlost Wi-Fi 6 routerů od NETGEAR vyzkoušet na vlastní kůži. A pokud ne, tak nezoufejte - rok 2019 je pro Wi-Fi 6 rokem startovacím a drtivé množství mainstreamových společností bude tyto produkty teprve uvádět.