NETGEAR získal třináct prestižních ocenění Red Dot Award

14.06.2021

Společnost NETGEAR dosáhla rekordního úspěchu v letošním ročníku prestižní soutěže organizace Red Dot. Porota složená z mezinárodních odborníků na produktový design udělila ocenění Red Dot Award 2021 třinácti výrobkům NETGEAR z produktových řad Nighthawk a Orbi.

"Vítězové Red Dot Award byli letos obzvláště působiví. Design jejich výrobků má vynikající parametry z estetického i funkčního hlediska. Je velmi obtížné uspět v tak silné světové konkurenci a získat si naši porotu. Proto chci laureátům velmi upřímně pogratulovat k jejich skvělému úspěchu," řekl Peter Zac, zakladatel a CEO organizace Red Dot.

Ocenění Red Dot Award 2021 získaly tyto produkty NETGEAR:

 • Třípásmový Wi-Fi 6 Mesh systém Orbi AX6000 (RBK850)
 • Třípásmový Wi-Fi 6 Mesh systém Orbi AX4200 (RBK750) 
 • Třípásmový Wi-Fi 6 Mesh systém se zabudovaným DOCSIS 3.1 kabelovým modemem Orbi AX4200 (CBR750) 
 • 4G LTE modem a třípásmový Wi-Fi Mesh router Orbi AC2200 (LBR20) 
 • Dvoupásmový Wi-Fi 6 Mesh systém Orbi (RBK350)
 • Dvoupásmový Wi-Fi Mesh systém Orbi AC1200 (RBK13) 
 • Mobilní 5G Wi-Fi 6 router Nighthawk M5 (MR5200) [ENG]
 • Třípásmový Wi-Fi 6 Mesh systém Nighthawk AX3600 (MK83) 
 • 8streamový třípásmový Wi-Fi 6 router Nighthawk AX6000 (RAX70) 
 • Wi-Fi Mesh extender Nighthawk AX8 (EAX80) 
 • Wi-Fi 6 router Nighthawk s DOCSIS 3.1 kabelovým modemem (CAX30) 
 • Wi-Fi 6 router Nighthawk s DOCSIS 3.1 kabelovým modemem (CAX80) 
 • Kabelový multigigabitový 2,5Gb/s modem Nighthawk DOCSIS 3.1 (CM2050)

"Společnost NETGEAR vždy dodávala kvalitně navržené a zkonstruované produkty, které jsou špičkou v oboru. Od zavedení divize průmyslového designu v roce 2018 jsme významně rozšířili náš designérský tým a tento krok se jednoznačně vyplatil," říká Robert Springer, ředitel průmyslového designu společnosti NETGEAR. "Zaměřili jsme se na vývoj designové strategie pro každou z našich značek a kladli důraz na řešení designu do nejmenších detailů. Propojili jsme funkce a design, čímž dodáváme krásu a užitečnost produktům, se kterými prožíváme každý den. Je skvělé, že tato naše vize naplňuje i očekávání odborníků v porotě prestižní designové soutěže Red Dot."

Experti vybrali 13 produktů od NETGEAR

Porota organizace Red Dot už od roku 1955 každoročně oceňuje nejlepší světové produkty z pohledu jejich designu. Více než 50 porotců se v letošní soutěži opět řídilo heslem "Hledání výjimečného designu a inovací". Mezinárodní panel odborníků tvoří experti z nejrůznějších odvětví. Ti zkoumali výrobky zařazené do soutěže v průběhu několika dní a při hodnocení se řídili kritérii jako formální kvalita, ergonomie nebo životnost produktu.

Produkty NETGEAR, které letos získaly ocenění, budou k vidění na online výstavě na webu Red Dot od 21. června 2021. Tímto datem také začíná Red Dot Design Week, během kterého letošní vítězové včetně produktů NETGEAR vystoupí na digitálním pódiu a budou oceněni online.

Od 22. června 2021 bude NETGEAR také součástí výstavy "Design on Stage" v Red Dot Design Muzeu v německém Essenu, kde jsou tradičně vystavovány všechny oceněné produkty. Návštěvníci muzea se mohou seznámit s kvalitou designu v prostoru, který kombinuje moderní designová řešení a historickou průmyslovou architekturu. V srpnu pak vyjde ročenka Red Dot Design 2021/2022. Tato publikace poskytne čtenářům ucelený přehled o nejnovějších poznatcích a trendech v produktovém designu.