NETGEAR získal deset prestižních ocenění Red Dot Award

11.05.2022

Společnost NETGEAR získala v letošním ročníku prestižní soutěže organizace Red Dot celkem deset ocenění za výjimečný produktový design. Ocenění získaly výrobky z produktových řad Nighthawk, Orbi i Pro AV.

Každý rok se cena Red Dot Award za produktový design uděluje těm nejlepším produktům světa. Oceněné výrobky jsou esteticky atraktivní, funkční, chytré nebo inovativní. Jejich největší předností je však výjimečný design, který je pro porotu rozhodujícím faktorem. V roce 2022 se porota Red Dot skládala z 48 expertů pocházejících z 23 různých zemí. Mezi jejími členy byste našli profesory, konzultanty, průmyslové designéry nebo novináře.

"Kvalita letošních oceněných produktů je vysoká. Jsou působivé, inovativní a kvalitně navržené, a to ve všech soutěžních kategoriích," řekl Peter Zec, zakladatel a CEO společnosti Red Dot. "Porota Red Dot opět využila své rozsáhlé odborné znalosti a hluboké porozumění, aby přijala správná rozhodnutí a zajistila kvalitu označení Red Dot."

V letošním ročníku soutěže NETGEAR porotě předložil 12 produktů a ocenění se dočkalo 10 z nich.

Ocenění Red Dot Award 2022 získaly tyto produkty NETGEAR:

  • Třípásmový Wi-Fi 6E router Nighthawk AXE11000 (RAXE500)
  • Dvoupásmový Wi-Fi 6 Mesh systém Orbi Pro Mini AX1800 (SXK30)
  • Třípásmový Wi-Fi 6 Mesh systém Orbi Pro AX6000 (SXK80)
  • Dvoupásmový Wi-Fi router s DOCSIS 3.0 kabelovým modemem NETGEAR AC1200 (C6230)
  • Přepínač NETGEAR Pro AV GSM4230P
  • Přepínač NETGEAR Pro AV GSM4248UX
  • Přepínač NETGEAR Pro AV MSM4214X
  • Wi-Fi Mesh systém Orbi RBK760
  • Třípásmový Wi-Fi 6 Mesh systém Nighthawk AX3600 (MK83)
  • Dvoupásmový Wi-Fi 6 router Nighthawk AX2400 s NETGEAR Armor (RAX30)

Kvalitní design na prvním místě

Proces přihlášení produktu do soutěže je poměrně náročný. Vyžaduje podrobné sepsání výhod designu, vylepšení oproti předchozím verzím a také komplexní zdůvodnění, proč si daný produkt zaslouží ocenění. Každý přihlášený výrobek provází série fotografií, které demonstrují vlastnosti designu a vypovídají o jeho hodnotě. Porota následně produkty osobně zkouší.

Společnost NETGEAR má bohaté zkušenosti s vývojem dobře navržených produktů. Během několika posledních let kladla důraz na to, aby se ve svém oboru stala lídrem v oblasti designu. "Vynaložili jsme velké úsilí na zlepšení vzhledu a dojmu z našich produktů investováním do našeho vlastního designérského týmu. Vyvinuli jsme nové směrnice a procesy, díky nimž jsme pozvedli laťku, kterou máme při vývoji produktů. Úsilí našeho týmu se nám vyplácí, mimo jiné díky vítězným výsledkům z prestižních designových soutěží jako je Red Dot," říká Robert Springer, ředitel průmyslového designu společnosti NETGEAR.

Poprvé po dvou letech budou vítězové soutěže vyhlášeni osobně na Red Dot Gala v německém Essenu. Událost se koná 20. června. Jména všech vítězů budou rovněž ve stejný den zveřejněna na webu www.red-dot.org.