NETGEAR zavedl standard wifi 7 do své vlajkové rodiny Orbi

21.09.2023

Společnost NETGEAR představila nejpokročilejší verzi svého mesh wifi systému Orbi: řada Orbi 970 se standardem bezdrátové internetové komunikace wifi 7 přináší bezkonkurenční rychlost internetu až 27 Gb/s, štíhlý elegantní design a vysoce výkonné antény pro plnohodnotné pokrytí téměř každé domácnosti.

Orbi disponuje funkcí Enhanced Dedicated Backhaul, která kombinuje pásmo 5 GHz s pásmem 6 GHz, čímž zdvojnásobuje rychlost připojení mezi routerem a satelity a dosahuje 10 gigového bezdrátového backhaulu pro snížení latence a doručování dat s maximální rychlostí. Funkce Smart Connect vybírá nejrychlejší pásmo wifi pro každé připojené zařízení.

Směrovač je vybaven 10 gigovým internetovým portem, jedním 10 gigovým a čtyřmi 2,5 gigovými ethernetovými porty, aby bylo dosaženo nejvyšších rychlostí, které jsou dnes k dispozici. Nová elegantní válcovitá těla routerů a satelitů jsou navržena pro optimální výkon a současně mají manší rozměry, než předchůdci. Jsou vybaveny 12 vysoce výkonnými interními anténami s výkonnými zesilovači pro pokrytí ve všech směrech.

Součástí sady je jednoroční služba NETGEAR Armor™ Powered by Bitdefender® 2, komplexní bezpečnostní řešení zabudované přímo do routeru, které monitoruje aktivity směřující do internetu a z internetu. Řada Orbi 970 je také vybavena funkcí NETGEAR Smart Parental Controls™, která umožňuje spravovat čas dětí strávený online na všech připojených zařízeních. Aplikace NETGEAR Orbi umožňuje pohodlné nastavení routeru a satelitů a přístup k funkcím routeru pro správu sítě z domova i na dálku.

Nový mesh systém řady Orbi 970 (3 pack) pokrývá více než 900 čtverečních metrů a umožňuje připojení až 200 zařízení. Pro rozšíření pokrytí lze přidat další satelity, přičemž každý přídavný satelit zvyšuje pokrytí stávajícího systému Orbi 970 až o dalších 300 čtverečních metrů a každý z nich má jeden 10 gigový a dva 2,5 gigové ethernetové porty, které umožňují bezkonkurenční rychlost a spolehlivost pro více kabelových zařízení.


Další technické specifikace mesh systému NETGEAR Orbi 970 Series WiFi 7:

  • Nová šířka pásma znamená až 2,4x vyšší rychlost pro připojená zařízení. Telefony a notebooky s wifi 7 mohou získat rychlost až 5 Gb/s.
  • 4K QAM - Zvyšuje rychlost pro uživatele díky efektivnějšímu využití dostupné šířky pásma.
  • Multi-link Operation zvýšuje spolehlivost sítě, snížuje latenci a zajistí maximální rychlost přenosu dat.
  • 10 gigový internetový port kompatibilní s jakýmkoli poskytovatelem internetových služeb.
  • Možnost použití 10 gigového kabelového připojení mezi směrovačem a satelity.
  • Možnost připojení až 200 zařízení.
  • Více vícegigových kabelových portů na routeru a satelitech.


Dostupnost

NETGEAR Orbi 970 Series je dostupný na webu NETGEAR.com (bílá + černá varianta) a u největších prodejců (pouze bílá varianta) za doporučenou cenu 2 300 USD (router + 2 satelity), resp. 1 700 USD (router + satelit). V Evropě bude produkt dostupný nejdříve v prosinci 2023, cena zatím nebyla určena.

Plné znění tiskové zprávy: NETGEAR Brings WiFi 7 to Its Flagship Orbi Family, Unleashing Elite Connectivity