NETGEAR vylepšil nástroj Armor pro špičkové zabezpečení domácích síťových zařízení

13.09.2021

Společnost NETGEAR nově rozšířila možnosti nástroje NETGEAR Armor o pokročilá zabezpečení a detekci hrozeb v chytré domácnosti. Armor, který je součástí většiny routerů řad Orbi a Nighthawk, poskytuje špičkovou ochranu především před hackery, malwarem a viry.

Současné hrozby pro inteligentní domácnost

Hrozby tradičně spojené s počítači dnes představují nebezpečí pro téměř všechna zařízení připojená v moderních domácnostech, jako jsou televize, herní konzole, reproduktory, termostaty, bezpečnostní kamery nebo třeba chytré vypínače. Podle zprávy Bitdefenderu o hrozbách pro spotřebitele z roku 2020 se např. zranitelnost IP kamer mezi roky 2019 a 2020 téměř zdvojnásobila a zranitelnost chytrých televizí narostla dokonce o 335 %.

NETGEAR se snaží proti neustále se vyvíjejícím hrozbám bojovat vylepšováním svého kybernetického zabezpečení Armor, které poskytuje rozsáhlou ochranu sítě a zařízení. Na rozdíl od tradičních antivirových produktů pro koncová zařízení je NETGEAR Armor vestavěný přímo do routerů. Monitoruje příchozí a odchozí internetovou aktivitu, chrání zařízení v síti a eliminuje potřebu dalších bezpečnostních softwarů.

Ke stávajícím funkcím NETGEAR Armor nově přibyly následující bezpečnostní prvky:

  • Ochrana citlivých dat: Blokuje pokusy o odeslání přihlašovacích, bankovních a dalších údajů přes nešifrovaná připojení.
  • Detekce síťových anomálií: Algoritmus strojového učení monitoruje a učí se obvyklému chování připojených zařízení a blokuje jakoukoli neobvyklou aktivitu.
  • Ochrana proti brute force útokům: Chrání připojená zařízení před boty, kteří se pokoušejí získat hesla uživatelů.
  • Ochrana proti DDoS útokům: Zajišťuje ochranu před ochromujícími útoky na principu odmítnutí služby.
  • Prevence zneužití/IDS: Chrání data a zařízení před škodlivými průniky do sítě.

"S obrovským nárůstem síťových zařízení připojených v domácí síti je pro uživatele těžké udržet si stálý přehled, jak zachovat svá data v bezpečí," říká David Henry, prezident a generální ředitel divize domácích síťových produktů a služeb ve společnosti NETGEAR. "Současná situace vyžaduje nový typ inteligentního zabezpečení sítě. Díky našemu vylepšenému nástroji NETGEAR Armor se uživatelé internetových hrozeb už nemusí obávat."

Doplňková ochrana pro mobilní zařízení

Nejnovější verze NETGEAR Armor obsahuje také dodatečnou ochranu před internetovými hrozbami, kterou si uživatelé bez dalších nákladů mohou nainstalovat do svých počítačů, chytrých telefonů nebo tabletů. Tato doplňková ochrana poskytuje silné a trvalé zabezpečení kdekoli, kam uživatel zamíří. Pomáhá chránit zařízení před viry, phishingem a dalšími útoky, a to i během připojení k nezabezpečeným veřejným sítím třeba v kavárnách nebo na letištích.

Dostupnost

Nová verze nástroje NETGEAR Armor je nyní k dispozici ve vybraných routerech podporujících Wi-Fi 6 a průběžně bude přidávána do dalších zařízení NETGEAR prostřednictvím aktualizace jejich firmwaru. NETGEAR Armor je k dispozici zdarma na 30 dní, roční předplatné začíná na 99,99 USD (zhruba 2 151 Kč).