Společnost NETGEAR uvedla na trh inteligentní přepínače NETGEAR řady S3600 s cloudovou správou a 10gigabitovou konektivitu

14.12.2023

Společnost NETGEAR uvedla na trh inteligentní přepínače NETGEAR řady S3600 s cloudovou správou. Řada S3600 zahrnuje 8portové 10G/multigigabitové (XS508TM) a 16portové 10G/multigigabitové (XS516TM), které poskytují flexibilní a automaticky adaptivní kabelové připojení zařízení, která dokáží rychle přenášet velké množství dat.

Počet aplikací a zařízení, která zvládají přenosy velkých objemů informací za krátkou dobu, se neustále zvyšuje. To může ve firmách způsobovat výpadky internetového připojení, pomalé rychlosti, zpoždění streamování obsahu a pomalé stahování. Řada inteligentních přepínačů S3600 tyto problémy řeší tak, že umožňuje jednoduše připojit zařízení a okamžitě mu poskytnout přesně takovou rychlost, jakou pro svou práci potřebuje – buď 1G, 2,5G, 5G nebo 10G.

S3600 je vybaven intuitivní cloudovou správou NETGEAR Insight, která zjednodušuje počáteční konfiguraci a umožňuje komplexní vzdálenou konfiguraci a řešení problémů pro routery NETGEAR Pro, přístupové body Pro WiFi a přepínače NETGEAR. Správci sítě mohou z jednoho místa snadno nasazovat, spravovat a monitorovat každý aspekt sítě. Společnost NETGEAR navíc v případě potřeby nabízí odbornou technickou podporu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Mezi další technické specifikace patří:

  • 8 nebo 16 x 10G/multigigabitových ethernetových portů pro flexibilní a automaticky adaptivní kabelové připojení zařízení s velkou šířkou pásma – každé zařízení dostane automaticky přidělenu přesně takovou rychlost, jakou potřebuje: 1G, 2,5G, 5G nebo 10G.
  • Neblokované přepínání s přenosovou rychlostí 200 Gb/s (XS508TM) nebo 360 Gb/s (XS516TM) –konektivita přes všechny porty 10G/Multi-Gigabit Ethernet a dva porty pro odchozí připojení 10G SFP+ (1G/10GBASE-X fiber SFP+), bez přetížení a v plně duplexním režimu.
  • Konfigurovatelné síťové funkce L2/L2+ (VLAN, Rapid Spanning Tree, IGMP Snooping/Querier/Fast Leave a další) – intuitivní webová správa zefektivňuje počáteční konfiguraci pro rychlé zprovoznění na přístupové vrstvě vaší sítě.
  • Automatická prevence DoS (Denial-of-Service) – chrání před kybernetickými útoky typu DoS.
  • Vzdálené monitorování SNMP v1, v2c, v3 a RMON.
  • Cloudová správu NETGEAR Insight – možnost aktivace správy statistik prostřednictvím grafického uživatelského rozhraní – v ceně je zahrnuto předplatné služby Insight na 1 rok.
  • Smart Command-Line Interface (CLI) – rozhraní, které umožňuje spravovat všechna síťová zařízení z jednoho místa.
  • Zrcadlení portů pro monitorování sítě – umožňuje přenášet síťové pakety zachycené na jednom nebo několika portech přes přepínač do cíle na jiném portu pomocí sledovacího programu.
  • Energeticky úsporný Ethernet (IEEE 802.3az) pro maximální úsporu energie – nejnovější možnosti úspory energie, včetně automatického režimu nižší spotřeby na port, když je připojení portu mimo provoz nebo je nečinné.
  • Tichý provoz v racku, na stěně nebo na stole – regulace otáček ventilátoru na základě teploty minimalizuje akustický hluk systému s max. 28,63 dBA při okolní teplotě 25 °C.

Dostupnost

Inteligentní přepínač NETGEAR řady S3600 je k dispozici na webu NETGEAR.com za 999.99 USD (model XS508TM), resp. 1 599.99 USD (model XS516TM). Na evropském trhu bude zařízení dostupné od konce dubna za 1 000 EUR (model XS508TM), resp. 1 600 EUR (model XS516TM).

Součástí nákupu je roční předplatné NETGEAR Insight Cloud Management.

Obrázek ke stažení najdete na tomto odkazu, foto credit: Business Wire.

Sledujte české aktivity společnosti NETGEAR také na sociálních sítích facebook a LinkedIn.