Zbrusu nové LTE modemy

07.12.2016

Společnost NETGEAR uvádí na český a slovenský trh dvojici nových 4G LTE modemů. Novinky LB1110 a LB1111 svým uživatelům nabízejí snadno dostupné LTE připojení o rychlosti stahování až 150 Mb/s, podporu starších 3G/2G sítí v případě jeho výpadku či možnost dodatečného navýšení signálu díky dvojici konektorů umožňujících připojení externích 4G/3G antén.

Rychlé internetové připojení kdykoli a kdekoli

Nové LTE modemy vynikají především svým kompaktním provedením, které nabízí v kombinaci s nejrychlejším 4G LTE mobilním připojením dosahujícím rychlosti stahování až 150 Mb/s značnou flexibilitu využití bez nutnosti vzdát se nároků na kvalitní internetové připojení. To platí také v případě výpadku 4G LTE sítě, kdy se zařízení dokáží automaticky připojit k pomalejší 3G/2G síti. Uživatelé tak mají jistotu, že o své připojení nepřijdou. Špičkový příjem 4G signálu pak zajišťuje dvojice zabudovaných WWAN antén, které lze v případě potřeby doplnit o dvě 4G/3G extérní antény a příjem tak ještě značně posílit.

Snadné připojení i správa

LTE modemy LB1110 a LB1111 vynikají také snadnou instalací a správou. Do zařízení stačí vložit potřebnou SIM kartu a zapnout ho. Modem se k dostupné síti připojí automaticky. Každé ze zařízení navíc disponuje ethernetovým LAN portem (LB1111 disponuje portem PoE), jehož prostřednictvím lze připojit počítač, switch či router. V případě Wi-Fi routeru plní modemy mimo jiné funkci mostu a lze tak k nim připojit širokou řadu mobilních zařízení.

Oba modemy je možné spravovat buď prostřednictvím webového rozhraní či TR-069 (vzdálená správa). Základní informace o stavu připojení jsou zobrazovány na LED ukazatelích ve vrchní části zařízení. V případě výpadku 4G LTE sítě, spotřebě dat či dostupnosti nového firmwaru je uživatel informován pomocí SMS zpráv.