NETGEAR rozšiřuje řadu Orbi o první třípásmový mesh Wi-Fi 6 systém s 5G

10.11.2021

Společnost NETGEAR představuje první mesh systém podporující sítě Wi-Fi 6 a 5G. Nejnovější přírůstek do výkonné produktové řady Orbi poskytuje připojení k vysokorychlostnímu 5G internetu, které potěší zejména uživatele s dosud limitovaným nebo nespolehlivým mobilním připojením k internetu.

Mobilní hotspot nestačí

Velká část uživatelů stále nemá přístup k vysokorychlostnímu pevnému internetu. Mnoho domácností a firem proto používá hotspoty mobilních telefonů, které pro ně představují jediný způsob, jak se připojit k internetu na všech svých zařízeních. Moderní domácnosti a domácí kanceláře však obsahují desítky chytrých zařízení, které vyžadují robustnější síť, něž jakou může poskytnout hotspot mobilního telefonu.

Pokrytí sítě 5G se rychle zvyšuje, a tak se vysokorychlostní internet stává dostupnějším. První třípásmový systém s podporou 5G od společnosti NETGEAR poskytuje nekompromisní řešení, které kombinuje superrychlou mobilní konektivitu 5G a oceňovaný mesh systém Orbi s Wi-Fi 6.

NETGEAR NBK752 umožňuje uživatelům si naplno vychutnat bleskových rychlostí a nepřekonatelného výkonu s ultra nízkou latencí a bez prostojů. Tento mesh systém lze používat jako stálé širokopásmové připojení, a to jako primární, nebo záložní v případě výpadku kabelové internetové služby.

Široké a spolehlivé pokrytí

Mesh systém NETGEAR NBK752 se dokáže postarat o pokrytí bezdrátovou sítí pro dům o rozloze až 5 tisíc čtverečních stop, tedy zhruba 465 metrů čtverečních, a to bez ohledu na jeho strukturu. Poradí si s cihlovým městským domem i rozlehlou stavbou ve venkovské oblasti. Třípásmová Wi-Fi zajišťuje dedikované připojení mezi routerem a satelity, které neztrácí výkon ani s vysokým počtem současně připojených zařízení. Získání přístupu k síti 5G je navíc naprosto snadné, protože zařízení spolupracuje s většinou poskytovatelů mobilních služeb.

"Jako lídr v oblasti síťového připojení neustále přinášíme na trh nová řešení využívající nejmodernější technologie ke splnění stále se vyvíjejících potřeb našich zákazníků. Nový mesh systém posouvá možnosti mobilního připojení k internetu zase o kus dál," řekl David Henry, prezident a generální ředitel divize domácích síťových produktů a služeb ve společnosti NETGEAR. "V době, kdy je spolehlivé domácí připojení důležitější než kdykoli předtím, především s ohledem na dopady pandemie koronaviru a častá karanténní opatření, se mohou naši zákazníci díky modelu NBK752 spolehnout na nejlepší internetové připojení, které jim umožní být kdykoli a spolehlivě online."

Mezi klíčové vlastnosti mesh systému NETGEAR Orbi 5G Wi-Fi 6 (NBK752) patří:

  • Rychlost 5G. Mobilní síť 5G nabízí až 10x vyšší rychlost a kapacitu než starší 4G. Je rychlejší i v hustě obydlených oblastech, kde se o připojení dělí více zařízení. S latencí pouhé jedné milisekundy je síť 5G extrémně citlivá, což umožňuje i takové aktivity, jako je hraní ve virtuální realitě.
  • Wi-Fi nové generace. Wi-Fi 6 umožňuje připojení více zařízení bez dopadu na rychlost nebo spolehlivost. Celá rodina může surfovat na internetu, streamovat a stahovat zároveň.
  • Třípásmová technologie. Třípásmová Wi-Fi s dedikovaným připojením mezi routerem a satelitem poskytuje maximální rychlost a výkon zařízením po celém domě.
  • Pokrytí bezdrátové sítě. 5G poskytuje zcela bezdrátové připojení, což z ní činí dokonalé vysokorychlostní řešení v oblastech, které mají silné pokrytí mobilní sítě, ale chybí jim spolehlivé kabelové nebo DSL připojení.
  • Flexibilita mobilní sítě. V oblastech, kde dosud není přístupná 5G, se router připojuje k síti LTE, takže jej lze použít i jako zálohu pro případ výpadku 5G sítě. Jakmile se 5G rozšíří do nových lokalit, budou majitelé modelu NBK752 připraveni tuto síť využívat mezi prvními.
  • Pokrytí celé domácnosti. Systém NETGEAR NBK752 obsahuje kombinaci routeru a satelitní jednotky, což zajišťuje spolehlivé pokrytí Wi-Fi v celém domě o rozloze až 5 tisíc čtverečních stop (zhruba 465 metrů čtverečních). Navíc lze zakoupit další satelity, kterými je možné pokrytí dále zvýšit.
  • Snadné nastavení a správa. Aplikace Orbi usnadňuje nastavení routeru, vzdálenou správu sítě, pozastavení internetu na jakémkoli zařízení, sledování využití dat na internetu a mnoho dalšího.

Nejmodernější zabezpečení

Mesh systém Orbi 5G Wi-Fi 6 (NBK752) zahrnuje bezplatnou 30denní zkušební verzi nově vylepšené služby NETGEAR Armor, která zajišťuje ochranu připojené domácnosti před online hrozbami. Na rozdíl od tradičních antivirových produktů pro koncová zařízení je NETGEAR Armor zabudovaný do routeru a funguje jako ochrana pro všechna zařízení v síti, jako např. chytrých televizorů, bezpečnostních kamer, herních konzolí, chytrých reproduktorů, telefonů, tabletů, počítačů a dalších chytrých domácích zařízení. Zároveň zbavuje uživatele potřeby pořizování vícenásobných předplatných zabezpečení nebo softwaru.

Dostupnost

Doporučená cena pro nový mesh systém je 1.099 USD, tedy v přepočtu přibližně 23.990 Kč. Zařízení je prozatím dostupné pro předobjednávky na americkém trhu.