NETGEAR rozšiřuje nabídku profesionálních AV přepínačů o nová hardwarová i softwarová řešení

29.04.2022

Společnost NETGEAR představila tři nové produkty pro AV přes IP (AVoIP). Došlo k tomu na veletrhu National Association of Broadcasters (NAB), který se uskutečnil 24.-27. dubna v Los Angeles. Patří mezi ně aplikace NETGEAR Engage Controller pro nastavení a správu AVoIP přepínačů a dva stolní přepínače řady M4250, které umožňují jednoduchou instalaci v omezeném prostoru.

Nové produkty společně posilují závazek společnosti NETGEAR k AVoIP trhu, který v posledním roce strmě stoupá. Přepínače z AV řady NETGEAR M4250 jsou v oboru jedinečné, a to zejména díky inovativnímu grafickému uživatelskému rozhraní (GUI) orientovanému na AV. Odstranění příliš složitých nabídek naplněných IT žargonem umožnilo zjednodušený přístup ke konfiguracím přepínačů založenému na šablonách. Nový pracovní postup dovoluje AV integrátorům a instalačním technikům ponořit se do projektů s jistotou, že jsou všechna jejich AV nastavení správná a eliminuje pomalé učení a těžkopádné nastavování, které je obvykle spojeno s konfiguracemi síťových přepínačů.

Ovladač NETGEAR Engage

Nová aplikace NETGEAR Engage Controller rozšiřuje snadné použití a poskytuje stejnou úroveň efektivity pro komplexní konfiguraci a monitorování jakýchkoliv spravovaných přepínačů z řady M4250 nebo M4300. Pomocí pouhých několika kliknutí mohou uživatelé nakonfigurovat tyto robustní přepínače pro libovolnou AVoIP instalaci, od digital signage (digitálních zobrazovacích zařízení ve veřejných prostorách) a wayfinding (navigace) přes zábavní podniky až po firemní konferenční místnosti nebo vzdělávání.

Stolní modely M4250

Kromě ovladače NETGEAR Engage společnost na veletrhu NAB představila také dva nové přírůstky do portfolia řady M4250. Tyto kompaktní stolní modely přepínačů jsou dostatečně malé, aby se vešly za monitor nebo pod stůl v konferenční místnosti, ale zároveň umožňují plnou funkčnost s výkonem potřebným pro náročné instalace.

Co se týče bližší specifikace, přepínač M4250-9G1F-PoE+ (GSM4210PD), který je určený pro audio instalace, je bez ventilátoru a obsahuje osm 1G PoE+ portů a jeden standardní 1G port spolu s jedním portem SFP pro uplink. Model M4250-8G2XF-PoE+ (GSM4210PX) má nastavitelné ventilátory a osm 1G PoE+ portů doplněných o dva SPF+ porty pro větší šířku pásma potřebnou pro video instalace.

"Společnost NETGEAR sleduje vývoj, která probíhá ve světě Pro AV, a zejména pokroky v AVoIP instalacích, které posouvají hranice toho, co je v našem odvětví možné," říká Laurent Masia, ředitel správy produktové řady spravovaných přepínačů u NETGEAR. "Nejnovějším příkladem našeho závazku tomuto odvětví je spárování těchto nových produktů, které dále pozvedávají naši produktovou řadu spravovaných přepínačů a umožňují zcela nový způsob konfigurace přepínačů navržený výhradně s ohledem na Pro AV."

Partnerství přibývají

Při příležitosti veletrhu NAB NETGEAR také oslavil překročení milníku 150 partnerů v oblasti Pro AV. Jejich seznam zahrnuje nejuznávanější jména v oboru a nadějné inovátory technologie AVoIP. S tím, jak se tato technologie využívá stále více, se společnosti, které vyrábí koncová zařízení, displeje, kamery nebo strukturovanou kabeláž, přizpůsobují společnosti NETGEAR a snaží se poskytovat úplnou kompatibilitu, a to prostřednictvím rozsáhlého testování a vzájemné certifikace. Kompletní seznam partnerů najdete na tomto odkaze.

Dostupnost

První verze nového ovladače NETGEAR Engage bude bezplatně k dispozici od třetího čtvrtletí letošního roku, a to pro Windows, Mac a Linux. Stolní modely M4250 by měly dorazit na americký trh rovněž ve třetím čtvrtletí.