NETGEAR prohlubuje svůj vztah k tvůrcům a sběratelům NFT. Připojil se k SuperRare DAO

11.08.2022

Společnost NETGEAR, přední poskytovatel oceňovaných síťových produktů, oznamuje partnerství se SuperRare, unikátním tržištěm pro umělecké nezaměnitelné tokeny (NFT). Ve spolupráci se SuperRare se podílí na vývoji licenčního modelu pro zobrazování NFT na digitálních displejích.

Investice do budoucnosti digitálního umění

SuperRare je průkopnické tržiště pro shromažďování a obchodování s jedinečnými digitálními uměleckými díly postavené na blockchainu Ethereum.Získání $RARE tokenů (unikátních pro SuperRare) a účast v SuperRare DAO[1] značí začátek nové éry ve společnosti NETGEAR a dokazuje její odhodlání vytvořit nový model pro digitální umění.

SuperRare zajišťuje, že je každé dílo autenticky vytvořeno umělcem v jeho síti a tokenizováno jako digitální sběratelská položka, kterou mohou spotřebitelé vlastnit a obchodovat s ní. Ve spojení s platformou Meural společnosti NETGEAR tyto dvě značky vytvářejí program, který spojuje technologie současnosti a umění budoucnosti. Vytvořený licenční model podporuje prezentaci kurátorských kolekcí SuperRare na platformě Meural.

Vizuální umění současnosti

NETGEAR Meural je založen na víře, že promyšlené používání technologií může změnit přístup k vizuálnímu umění a učinit jej součástí každodenního života lidí. Platforma tvořená charakteristickým digitálním plátnem připojeným přes Wi-Fi, největší světovou streamovací knihovnou umění a fotografií Meural Art Library, aplikací pro chytré telefony a webovým portálem, byla vyvinuta, aby zapojila nové publikum do digitálního umění a zároveň vytvořila další zdroje příjmů pro autory děl.

"Zavedením digitálního nedostatku[2] do umění a sběratelství poskytly NFT a technologie blockchainu digitálním umělcům nové ekonomické a kreativní možnosti. NETGEAR podporuje tento vzrušující vývoj a je odhodlán spolupracovat s tvůrci, sběrateli a nadšenci na vytvoření licenčního modelu, který odráží jejich zájmy," říká Poppy Simpson, seniorní produktová a obsahová manažerka řady NETGEAR Meural.

"Jsme nadšeni, že se NETGEAR připojil k SuperRare DAO," říká John Crain, spoluzakladatel a CEO SuperRare. "Věříme, že jejich odborné znalosti v oblasti zobrazovacích technologií, licencování obsahu a streamování umění nám pomohou posouvat se kupředu, zatímco budeme pokračovat v budování otevřené a spravedlivé budoucnosti digitálního umění," dodává.

Interakce se zdroji inspirace

Meural je součástí portfolia NETGEAR Smart Home od roku 2018 a pomáhá prosazovat vizi společnosti plně propojeného světa. Prémiové digitální plátno poskytuje realistický zážitek z pozorování umění a lze ho ovládat pomocí gest, prohlížeče, mobilní aplikace nebo hlasu (prostřednictvím Amazon Alexa). Platforma Meural osvobozuje sbírky NFT od hranic digitálních peněženek a umožňuje majitelům vystavit si zakoupené kousky na stěnách jejich domovů nebo kanceláří.

Partnerství společnosti NETGEAR se SuperRare je nejnovějším průnikem do světa NFT, který následuje nedávnou integraci předních kryptopeněženek Coinbase, MetaMask a Phantom a také partnerství s Async Art za účelem přidání dynamických, programovatelných NFT do knihovny Meural.


[1] Zkratka DAO znamená decentralizovaná autonomní organizace. DAO je zjednodušeně řečeno organizace, která je řízena počítačovým kódem a programy. Má schopnost fungovat autonomně, bez potřeby centrální autority. SuperRare DAO společně řídí držitelé $RARE tokenů.

[2] Digital scarcity (digitální nedostatek) je myšlenka, že původně digitální aktivum může být kódováno tak, aby mělo trvale omezenou nabídku. Průkopníkem tohoto konceptu byla kryptoměna bitcoin - ve svém kódu byla omezena na počet 21 milionů.