NETGEAR přináší nová vylepšení cloudového nástroje Insight

21.09.2022

NETGEAR uvádí nejnovější verzi služby NETGEAR Insight, výjimečného cloudového nástroje pro vzdálenou správu sítí. Verze 6.8 přináší několik nových prvků, které pomůžou IT profesionálům a poskytovatelům spravovaných služeb (MSP) spravovat sítě efektivně a s co nejnižšími náklady.

Společnost NETGEAR si uvědomuje, že je pro malé a střední podniky (SMB) obtížné udržet si přehled o potenciálních překážkách bezproblémového provozu důležité podnikové infrastruktury. Neustále proto aktualizuje a vylepšuje své produkty a služby, aby zajistila, že IT manažeři a MSP budou mít ty nejlepší nástroje své třídy, které potřebují k nasazení, zabezpečení a monitorování sítí.

Mezi novinky, které přináší NETGEAR Insight 6.8, patří režim energetické efektivity, možnost více sekundárních správců, Multi PSK a vertikální nabídka.

Režim energetické efektivity (k dispozici pro Insight Premium a Pro)

NETGEAR konstantně hledá způsoby, jak zlepšit efektivitu, a tak firmám pomoct s dlouhodobými úsporami. NETGEAR Insight 6.8 proto obsahuje režim energetické efektivity. Jedním kliknutím tato funkce inteligentně snižuje celkovou spotřebu energie všech přístupových bodů NETGEAR v daném místě. Úspora se přitom liší v závislosti na konkrétním použití, například ve školní síti může být úspora až 20 %. Tento režim se doporučuje pro všechny typy užití a je dostupný v Rozšířeném nastavení (Advanced settings).

Více sekundárních správců (k dispozici pro Insight Pro)

V rámci předplatného NETGEAR Insight Pro mohou nyní primární správci sítě udělit přístup dvěma sekundárním správcům a díky tomu zlepšit organizační kontinuitu a flexibilitu správy. Ačkoliv je primární správce jediným vlastníkem účtu Insight Pro, sekundární správci mohou získat široký přístup k účtu. Podle uvážení primárního správce mohou také mít přístup k funkcím souvisejícím s platbami, jako je přidělování nebo odebírání kreditů nebo nakupování a aktivace klíčů. Správci primárních i sekundárních účtů mohou také udělovat různé úrovně přístupu vybraným organizacím. Account manageři tak získají možnost získávat a přerozdělovat kredity.

Multi PSK (vícenásobný předsdílený klíč; k dispozici pro Insight Premium a Pro)

Nastavení několika předsdílených klíčů poskytuje správcům sítě lepší kontrolu přístupu k Wi-Fi a vyšší úroveň zabezpečení mezi skupinami uživatelů. S novou verzí NETGEAR Insight mohou mít uživatelé až 32 různých přístupových frází rozdělených mezi 8 možných SSID. Multi PSK je aktuálně podporováno protokoly WEP, WPA a WPA2. S tímto vylepšeným zabezpečením musí být každé heslo jedinečné ve všech nastaveních klíčů. Tato funkce je dostupná ve všech přístupových bodech s Wi-Fi 6 a Wi-Fi 6E v pásmech 2,4 GHz, 5 GHz a 6 GHz.

Vertikální nabídka (k dispozici pro Insight Premium a Pro)

Pro lepší použitelnost s širokou škálou velikostí monitorů NETGEAR vyvinul další možnost navigační nabídky dostupnou pro všechny předplatitele Insight. Nové vertikální rozvržení umožňuje personalizovanější zážitek a snadnější použití.

Již uplynulo šest let od doby, kdy NETGEAR poprvé spustil službu Insight na vybraných přístupových bodech. Služba funguje na bázi předplatného a zahrnuje měsíční nebo roční poplatek za každé spravované zařízení. Obsahuje verzi Insight Premium, jejíž cena začíná na 9.99 USD za rok, a variantu Insight Pro, která stojí od 22 USD za rok. Více informací a podrobnosti o jednotlivých variantách jsou k dispozici na webu www.netgear.com/business/services/insight/.