NETGEAR představuje nejvýkonnější dvoupásmový přístupový bod s Wi-Fi 6 určený pro malé a střední podniky

23.06.2021

Společnost NETGEAR představuje nový dvoupásmový multigigabitový Wi-Fi 6 přístupový bod AX3600 (WAX620) spravovaný službou Insight. Novinka je navržena tak, aby poskytovala stabilní a spolehlivé Wi-Fi připojení především pro malé a střední podniky.

Klíčové vlastnosti zařízení:

  • Podpora standardu Wi-Fi 6
  • Zpětná kompatibilita s předchozí generací Wi-Fi
  • 8 streamů (4x4), přičemž každá jednotka je schopná poskytovat agregovanou datovou propustnost až 3,6 Gb/s v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz (s podporou Wi-Fi 6)
  • Možnost připojení do sítě kabelem přes gigabitový nebo 2,5gigabitový PoE port
  • Bohaté bezpečnostní funkce
  • Snadná správa pomocí služby NETGEAR Insight

O čtyřicet procent rychlejší komunikace

Nový dvoupásmový přístupový bod nabízí malým a středním podnikům (SMB) prémiový výkon Wi-Fi 6 (802.11ax) nové generace - každému připojenému zařízení zajistí až o 40 % vyšší komunikační rychlost ve srovnání s Wi-Fi 5 (802.11ac). Model WAX620 lze propojit s dalšími přístupovými body spravovanými nástrojem NETGEAR Insight, včetně stávajících modelů s Wi-Fi 5 (WAC510, WAC540) a Wi-Fi 6 (WAX610, WAX610Y). Novinka navíc umožňuje vzájemné propojení vybraných přístupových bodů pomocí Instant Mesh - bezdrátové backhaulové technologie společnosti NETGEAR. Přístupový bod WAX620 je možné připojit do sítě také kabelem přes gigabitové nebo 2,5gigabitové (multi-gigabitové) PoE (Power-over-Ethernet) porty.

NETGEAR WAX620 je ideální pro použití v prostředí s otevřeným prostorem, v němž je potřeba zajistit Wi-Fi připojení pro velký počet uživatelů souběžně. Mohou ho tak ocenit například školy, středně velké výrobní závody nebo sklady.

Výkonný přístupový bod WAX620 je zpětně kompatibilní se všemi předchozími generacemi Wi-Fi zařízení. Maximální rychlost nabízí při připojení ke klientským zařízením s podporou Wi-Fi 6, jako jsou nejnovější smartphony, tablety a notebooky.

Snadná správa s NETGEAR Insight

Nástroj NETGEAR Insight umožňuje správu modelu WAX620 a dalších síťových zařízení přímo z aplikace nebo připojeného prohlížeče. Pomocí nástroje Insight mohou prodejci a poskytovatelé spravovaných služeb (MSP) vzdáleně nastavit, monitorovat a udržovat síť zákazníka, aniž by byla nutná osobní návštěva technika.

"Vzhledem k neustále rostoucímu počtu bezdrátových zařízení ve firmách mají malé a střední podniky na svou Wi-Fi síť stále větší požadavky. Výkon, škálovatelnost, bezpečnostní funkce a schopnost snadné vzdálené správy staví model WAX620 na pozici jedné z nejvýhodnějších současných investic do firemní sítě," uvedl Doug Cheung, vedoucí divize SMB Wireless ve společnosti NETGEAR.

Spolehlivé zabezpečení

NETGEAR WAX620 poskytuje robustní zabezpečení Wi-Fi sítě na podnikové úrovni díky 128bitovému až 192bitovému WPA3 šifrování, schopnosti nastavovat VLAN nebo až osmi různým SSID. Model WAX620 také poskytuje 8 streamů (4x4), přičemž každá jednotka je schopná poskytovat agregovanou datovou propustnost až 3,6 Gb/s v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz s podporou Wi-Fi 6.

Cena a dostupnost

Přístupový bod WAX620 je možné zakoupit v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 6 609 korun s DPH (259 eur).