NETGEAR představuje bezpečný přístup k VPN pro home office i firemní pobočky

27.10.2021

Společnost NETGEAR oznamuje dostupnost nové služby Insight Business VPN, doplňku k mesh systémům Orbi Pro s Wi-Fi 5 (SRK60) a Wi-Fi 6 (SXK80). Služba Insight Business VPN umožňuje malým a středním firmám (SMB) snadno zpřístupnit své podnikové sítě v dalších pobočkách a domácích kancelářích zaměstnanců, a zároveň zajistit zabezpečení a centrální správu každého uzlu v síti.

Jednoduché vzdálené připojení k firemní síti

NETGEAR Insight Business VPN připojuje pobočky a zaměstnance pracující z domova k podnikové Wi-Fi síti (SSID) prostřednictvím šifrovaného, důvěryhodného a trvalého připojení VPN. Pracovní síť Wi-Fi v domácnosti, předem nakonfigurovaná jako samostatná VLAN pro podnikovou VPN, běží odděleně od domácí sítě, která funguje v jiné izolované síti VLAN. Použití stejného SSID v centrále a na vzdálených místechvytváří snadno použitelné a bezpečné prostředí pro koncového uživatele a zároveň odstraňuje administrativní zátěž pro IT správce.

NETGEAR Insight Business VPN je navíc výhodným řešením pro poskytovatele spravovaných služeb (MSP), kteří potřebují pro své firemní klienty zřídit a spravovat sítě pro práci z domova na více místech.

Snadné nastavení

Administrátor nakonfiguruje funkci Business VPN na hlavní jednotce Orbi Pro a také na vzdálených jednotkách před jejich odesláním na místa použití. Jednotky Orbi Pro na vzdálených místech po zapnutí automaticky připojí zaměstnance k centrální síti prostřednictvím stejného podnikového SSID a zároveň fungují jako standardní domácí router. Připojení je šifrované a trvalé, nevyžaduje žádnou opakovanou autentizaci a poskytuje stejnou úroveň zabezpečení a uživatelské zkušenosti, jako kdyby zaměstnanec pracoval z ústředí firmy.

Vytvoření tunelu VPN a správa

Routery Orbi Pro (SXR80 a SRR60) jsou nezbytným hardwarem pro vytvoření tunelu VPN a fungují jako koncové body v centrále, na pobočkách i v domácnostech zaměstnanců. Klíčové funkce, jako je správa přístupu k VPN na úrovni skupiny/oddělení, správa sítě u vzdálených zaměstnanců nebo přijímání zpráv a oznámení o výkonu VPN, jsou zpřístupněny v přehledném webovém uživatelském rozhraní pro administrátory.

"Uživatelé pracující z domova v současnosti musejí čelit několika novým výzvám, včetně bezpečnostních problémů nebo klesající úrovně produktivity kvůli nespolehlivému přístupu k firemním aplikacím, síťovým systémům a úložišti. NETGEAR Insight Business VPN řeší tyto problémy pomocí zabezpečeného a trvalého připojení prostřednictvím vysoce výkonného firemního Wi-Fi mesh systému Orbi Pro a poskytuje bezproblémový zážitek srovnatelný s prací v síti v ústředí firmy," říká Douglas Cheung, vedoucí divize SMB Wireless ve společnosti NETGEAR.

Dostupnost

Služba NETGEAR Insight Business VPN je nyní dostupná celosvětově. Předplatné je možné zakoupit prostřednictvím cloudového portálu NETGEAR Insight a autorizovaných prodejců.[1]

Stávající uživatelé systémů NETGEAR Orbi Pro SXK80 a SRK60 mohou povolit funkci Insight Business VPN stažením nejnovější verze firmwaru.


[1] NETGEAR Insight Business VPN funguje jako roční předplatné s 30denní bezplatnou zkušební verzí. Vyžaduje předplatné NETGEAR Insight Premium (9,99 USD/rok) nebo Pro (22 USD/rok) a k tomu mesh systém Orbi Pro Wi-Fi 5 (SRK60/SRR60), nebo Orbi Pro Wi-Fi 6 (SXK80/SXR80) pro každé místo, tj. centrálu, pobočky a/nebo domácnosti zaměstnanců. Více informací o předplatném NETGEAR Insight a Insight Business VPN lze najít na webu netgear.com/insight.