NETGEAR představil svůj první WiFi 7 router s rychlostí až 19 Gb/s

26.04.2023

Společnost NETGEAR, přední globální výrobce inovativních síťových produktů pro domácnosti a firmy, představila svůj první WiFi 7 router: NETGEAR Nighthawk RS700 poskytuje až 19 Gb/s bleskově rychlé wifi, což je více než dvojnásobek rychlosti předchozích generací.

Nighthawk RS700 WiFi 7
Nighthawk RS700 WiFi 7


Požadavky na bezdrátové připojení v moderních domácnostech posouvají hranice wifi standardů. Současně roste počet zařízení připojených k internetu, stejně jako množství času, který členové rodiny tráví online sledováním videa v rozlišení 4K/8K. Rozšiřující se možnosti práce z domova zvyšují množství realizovaných videohovorů a dalších činností, které jsou náročné na vyšší rychlost a kapacitu přenosu dat po internetu, podobně jako hraní interaktivních her v reálném čase a využívání aplikací rozšířené (AR) nebo virtuální (VR) reality.

Zatímco WiFi 6E otevřelo 6GHz pásmo jako superdálnici pro nejnovější a nejrychlejší zařízení, WiFi 7 tento slib naplňuje a uvolňuje bezprecedentní rychlosti a výkon. Router NETGEAR RS700, poháněný systémem na čipu (SOC) Broadcom BCM6726/3 WiFi 7, dosahuje rychlosti až 19 Gb/s. Třípásmový WiFi 7 router umožňuje výrazné snížení latence pro odezvu v reálném čase pro hraní AR/VR her nové generace nebo plynulé UHD videohovory a 8K streamování pro více uživatelů současně.

RS700 je také vybaven 10Gb internetovým portem a také 10Gb a čtyřmi 1Gb LAN porty pro rychlé a flexibilní kabelové připojení. Router je dodáván s roční licencí NETGEAR Armor, která poskytuje automatický bezpečnostní štít pro všechna připojená zařízení. Armor je zabudován do routeru jako komplexní bezpečnostní řešení, které monitoruje aktivity směřující do a z internetu, chrání počítače, bezpečnostní kamery, dětské chůvičky a další zařízení internetu věcí. Označuje také externí hrozby a nekalé aktivity směřující z těchto zařízení.


Nový vzhled, maximální výkon

Router Nighthawk RS700 má nové, štíhlé šasi s vysoce výkonnými anténami poskytujícími 360stupňové pokrytí optimalizované pro podporu až 200 souběžně připojených zařízení v celé domácnosti. Konstrukce 3D antény poskytuje nejlepší připojení pro všechny druhy domů, maximální výkon wifi signálu pokryje až 325 metrů čtverečních obytné plochy. Díky menším rozměrům se router snadno vejde na poličku nebo desku stolu.

"Uvedením routeru Nighthawk RS700 na trh udáváme tempo zavádění nové generace WiFi," řekl David Henry, prezident a generální ředitel divize Connected Home Products and Services společnosti NETGEAR. "Router RS700 je účelně zkonstruován pro dosažení co nejvyššího výkonu. Využili jsme desítky let zkušeností v oblasti rádiových frekvencí, abychom maximalizovali dosah antény v rámci kompaktního designu, který minimalizuje rušení a zároveň bezchybně zapadne do jakéhokoli domácího prostředí."

  • 320MHz vysokokapacitní kanály a 4K QAM. Nová ultraširoká šířka pásma znamená 2,4x vyšší rychlost pro připojená zařízení. Chytré telefony a notebooky s WiFi 7 mohou dosáhnout rychlosti až 5 Gb/s.
  • Zařízení využívá více wifi pásem najednou, aby se zvýšila spolehlivost sítě, snížila latence a zajistila maximální rychlost přenosu dat.
  • Nižší latence vylepšuje hraní her a interaktivní online zážitky a otevírá dveře pro AR a VR nové generace.
  • Větší kapacita pro datově náročné činnosti. Je možné připojit až 200 zařízení, mj. bezpečnostní kamery, chytrá domácí zařízení a reproduktory, a zároveň streamovat videa v rozlišení 4K/8K, hrát online hry, nebo se účastnit videokonferencí v HD rozlišení.
  • Internetový port 10GbE je určen pro kabelové a optické tarify s rychlostí až 10 Gb/s. Dále má router k dispozici jeden 10 GB/s a čtyři 1Gb/s LAN porty.

Dostupnost

Třípásmový router NETGEAR Nighthawk WiFi 7 RS700S bude v USA dostupný od 2. čtvrtletí 2023, a to nejprve na webu NETGEAR.com a následně u dalších prodejců. Doporučená cena činí 699,99 USD. V Evropě bude router dostupný až od února 2024.

Plné znění tiskové zprávy: Netgear introduces the first WiFi 7 router, unlocking the next generation of high-performance connectivity