NETGEAR oznámil své finanční výsledky za druhý kvartál 2021

19.08.2021

Společnost NETGEAR oznámila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2021. Tržby meziročně vzrostly o 10,3 % na téměř 309 milionů amerických dolarů. Firma nadále zvyšuje svůj podíl na americkém trhu se síťovými produkty a roste především v oblasti SMB.

Klíčová fakta:

  • Čistý zisk společnosti NETGEAR za druhé čtvrtletí 2021 dosáhl 308,8 milionu amerických dolarů, což představuje meziroční růst o 10,3 %.
  • Provozní marže podle účetních principů GAAP v tomto období dosahovala 21,5 milionu dolarů, tedy 7 % čistého zisku. V loňském roce to bylo ve stejném období 8,9 milionu dolarů a 3,2 % čistého zisku.
  • Provozní marže mimo účetní principy GAAP (non-GAAP) činila 26,5 milionu dolarů, tedy 8,6 % čistého zisku. V minulém roce ve srovnatelném období dosahovala 21,0 milionů dolarů, tedy 7,5 % čistého zisku.
  • Ve druhém kvartálu 2021 dosáhl GAAP rozředěný zisk na akcii 0,57 dolaru, což představuje výrazný nárůst oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku, kdy činil 0,20 dolaru.
  • Non-GAAP rozředěný zisk na akcii dosáhl hodnoty 0,66 dolaru, ve srovnání s 0,54 dolaru za stejné období loňského roku.

Vliv omezení způsobených koronavirem

Celosvětová omezení dodavatelského řetězce v důsledku covidu-19 vedla k tomu, že společnost nedosáhla původně stanovených cílů provozní marže. "Vzhledem k současnému vývoji ale očekáváme, že americký spotřebitelský trh se síťovými produkty ve druhé polovině letošního roku překročí úroveň z období před pandemií až o 20 %," předeslal Patrick Lo, předseda představenstva a generální ředitel společnosti NETGEAR.

Navzdory omezením, které pandemie způsobila, se společnosti NETGEAR dařilo růst, a to zejména v oblasti malých a středních podniků (SMB). Čisté příjmy v této oblasti meziročně vzrostly přibližně o 58 %. Roste také podíl společnosti na trhu. "Náš podíl na americkém spotřebitelském trhu s Wi-Fi produkty se během druhého kvartálu 2021 zvýšil o tři procentní body na 46 %. Kromě toho jsme v tomto čtvrtletí získali 33 tisíc předplatitelů a jsme si jistí, že dosáhneme stanoveného cíle 650 tisíc předplatitelů do konce letošního roku," pokračoval Patrick Lo.

Během druhého kvartálu letošního roku společnost NETGEAR také odkoupila přibližně 654 tisíc kmenových akcií v hodnotě 25,0 milionů dolarů. V dalších čtvrtletích v odkupu akcií plánuje pokračovat.

Obchodní výhled

V první polovině roku 2021 americký spotřebitelský trh se sítěmi vzrostl o 40 % oproti stejnému období roku 2019. "Přestože se jednalo o velký nárůst, byl o 10 % pod našimi očekáváními. Proto plánujeme proaktivně spolupracovat s našimi partnery na optimalizaci jejich úrovně zásob ve třetím čtvrtletí," uvedl Bryan Murray, finanční ředitel společnosti NETGEAR.

Od druhé poloviny roku 2021 NETGEAR očekává, že trh vzroste na 20 % nad úroveň druhého pololetí 2019. NETGEAR rovněž očekává, že oblast SMB bude i nadále zasažena problémy s dodávkami, a čisté tržby společnosti by se tedy ve třetím čtvrtletí měly pohybovat v rozmezí 285 až 300 milionů dolarů. Kvůli avizovaným problémům s dodávkami NETGEAR předpokládá, že GAAP provozní marže se ve třetím čtvrtletí bude pohybovat v rozmezí 2,1 % až 3,1 % a non-GAAP provozní marži očekává v rozmezí 5,0 % až 6,0 %. NETGEAR dále předpokládá, že GAAP sazba daně dosáhne ve třetím čtvrtletí 2021 přibližně 27,5 % a non-GAAP sazba daně bude činit 24,5 %.

"V důsledku pandemie covidu-19 na trhu stále panuje značná nejistota. Pokud by během třetího čtvrtletí došlo k nepředvídaným událostem, jako např. uzavření provozu našich výrobních partnerů nebo zpoždění dopravy do některého z našich regionálních distribučních center, hospodářské výsledky se mohou lišit od výše uvedených předpovědí," dodal Bryan Murray.

Další informace, včetně tabulky s odhady GAAP a non-GAAP příjmů společnosti NETGEAR za třetí čtvrtletí 2021, najdete zde.