NETGEAR odhaluje nové mobilní routery. Nighthawk M6 Pro jako první podporuje Wi-Fi 6E

23.06.2022

Společnost NETGEAR, přední globální poskytovatel inovativních síťových produktů, odhalila zbrusu nové mobilní routery NETGEAR Nighthawk M6 (MR6110) a M6 Pro (MR6500). Obě novinky využívají revoluční sílu 5G sítě a Nighthawk M6 Pro je navíc prvním mobilním routerem na světě, který dokáže využít technologii Wi-Fi 6E.

S tím, jak svět stále více funguje v hybridním a mobilním prostředí, se potřeba efektivního a bezpečného přístupu k internetu stala velmi důležitou součástí každodenního života. NETGEAR vyšel vstříc těmto požadavkům a společně s americkou společností AT&T nově nabízí produkty Nighthawk M6 a M6 Pro, které poskytují kvalitní bezdrátový přístup k internetu téměř v jakémkoliv prostředí.

Na rozdíl od tradičních Wi-Fi routerů, které pracují pouze s kabelovými, DSL nebo optickými službami, tyto mobilní hotspoty uživatelům umožňují používat 5G jako primární připojení k internetu a poskytovat jim doma, v práci nebo na cestách multigigabitové rychlosti.

NETGEAR Nighthawk M6 Pro

Nighthawk M6 Pro je nejlepší mobilní router ve své třídě, především díky pokročilým parametrům, jako je duální konektivita 5G mmWave-Sub-6, 2,5G ethernetový port, možnost přepínání mezi Wi-Fi 6 a Wi-Fi 6E, 8krát větší kapacita a rychlost než v 4G a 2,8palcový dotykový displej. Jedná se o první mobilní hotspot s Wi-Fi 6E, což znamená, že zpřístupňuje 6GHz pásmo pro nejnovější a nejrychlejší připojená zařízení. Prostřednictvím Nighthawk M6 Pro se může připojovat současně až 32 zařízení a užívat si rychlé stahování, hraní bez zpoždění, streamování v 8K, a to po celé domácnosti nebo provozovně.

NETGEAR Nighthawk M6

Nighthawk M6 nabízí konektivitu 5G Sub-6 a Wi-Fi 6 se 4x větší kapacitou a rychlostí než 4G. Celá domácnost si může užívat plynulé a ostré 4K streamování, hraní her a nepřerušované videohovory. Gigabitový ethernetový port a USB-C port usnadňují připojení a robustní baterie navíc umožňuje mnoho hodin používání na cestách. Router má 2,4palcový barevný dotykový displej.

"NETGEAR je opět na vrcholu díky prvnímu mobilnímu hotspotu s Wi-Fi 6E na světě. Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat se společností AT&T, se kterou se nám podařilo uvést na trh mnoho prvotřídních zařízení. Díky našim pokročilým znalostem v oblasti hardwaru, Wi-Fi a 5G budou nové mobilní hotspoty Nighthawk M6 a M6 Pro bezkonkurenční pro každého, kdo potřebuje bleskově rychlé, bezpečné a spolehlivé připojení na všech svých zařízeních doma nebo na cestách," řekl David Henry, prezident a generální ředitel produktů a služeb divize Connected Home společnosti NETGEAR.

Výhody pro byznys

Kromě výhod pro běžné spotřebitele nabízí oba mobilní routery od NETGEAR špičková řešení také pro moderní hybridní kancelářská prostředí. Díky využití cloudové správy NETGEAR Insight Pro mohou organizace snadno a přehledně spravovat, nasazovat a konfigurovat mobilní routery pro zaměstnance. Prostřednictvím jednoduchého ovládání mohou centrálně aplikovat firemní zásady, spravovat profily a monitorovat celou skupinu zařízení. Kromě toho je mohou snadno lokalizovat a získat zprávy například o využití dat.

Dostupnost a cena

Od konce dubna NETGEAR prostřednictvím AT&T zpřístupnil online objednávky Nighthawk M6 a M6 Pro na americkém trhu, přičemž dodání prvních kusů M6 je plánováno na prosinec 2022 a Pro verze již na červenec 2022. Cena M6 na tamním trhu je 309,99 USD, cena Pro verze pak 459,99 USD. O případné dostupnosti produktů na evropském trhu bude NETGEAR informovat.