NETGEAR Nighthawk Pro Gaming XR1000: vysoce rychlý a spolehlivý herní router

03.11.2020

Pomalé připojení, přetížení sítě či nízká latence. To jsou nejčastější problémy, s nimiž se potýká většina současných online hráčů. NETGEAR proto přichází na trh s novým herním routerem Nighthawk Pro Gaming XR1000, který zlepšuje výkon Wi-Fi sítě až o 40 % a zároveň redukuje délku odezvy až o 93 %. Zařízení je vybaveno výkonným tříjádrovým 1,5GHz procesorem s operační pamětí 512 MB, který společně s nejnovějším standardem Wi-Fi 6 a herním operačním systémem DumaOS 3.0 poskytuje rychlé a spolehlivé připojení s maximální teoretickou kombinovanou propustností až 5,4 Gb/s (600 Mb/s v 2,4GHz pásmu a 4 800 Mb/s v 5GHz pásmu). Router obsahuje i USB 3.0 port a pět gigabitových LAN portů (1x WAN, 4x LAN) umožňujících jeho propojení s libovolným multimediálním zařízením.

Rozsáhlé možnosti správy routeru Nighthawk Pro Gaming XR1000, včetně monitorování a přizpůsobení sítě, nabízejí funkce Gaming Dashboard, Geo Filter a Network Monitor. Personalizovaný interaktivní nástroj Gaming Dashboard poskytuje hráči potřebná data o odezvě či využití šířky pásma jednotlivými připojenými zařízeními v reálném čase, funkce Geo Filter minimalizuje případné prodlevy vytyčením vzdálenosti od serveru či ostatních hráčů, Network Monitor pak zobrazuje jednotlivá zařízení využívající šířku pásma a přesně určuje, jaké aplikace způsobují případnou prodlevu.

Součástí softwarové výbavy routeru jsou nově také herní funkce Geo-Fencing (přizpůsobení a filtrace herních serverů), Ping Heatmap (kvalita připojení dle konkrétních herních serverů), QoS (upřednostňování herního zařízení, přidělování šířky pásma pro jednotlivá zařízení a aplikace), Connection Benchmark (test rychlosti, odezvy a výkonu připojení při maximálním přetížení) a Traffic Controller (blokování provozu dle zařízení nebo aplikace).

Router Nighthawk Pro Gaming XR1000 lze snadno instalovat, konfigurovat a spravovat prostřednictvím bezplatné mobilní aplikace Nighthawk. Vysoké zabezpečení zařízení zajišťuje kombinace podpory VPN, NETGEAR Armor, WPA3, ochrany v rámci jednotlivých standardů (802.11i, 128bitové šifrování AES s PSK) a oddělené sítě pro hosty.

Herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 je v prodeji v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 10 800 korun/415 euro s DPH.