NETGEAR Dark Web Intelligence: temná zákoutí internetu pod kontrolou

21.10.2019

Cílem kyberútoků se z 58 % stávají malé a střední podniky. Bezpečnost se ze zářného prvního místa náhle posouvá na zadní příčky, jelikož standardní zabezpečení přestává být dostačujícím. Interní podnikový systém sice vyhodnotí určitou hrozbu, ta však v mnoha případech již napáchala nezanedbatelné škody.

Proto oprašme lehce obnošené klišé o tom, že prevence bezpečnostních rizik je přinejmenším stejně důležitá, jako jejich detekce. Ta se s ubíhající dobou zařazuje z oblasti stereotypu do sféry nadčasovosti. Hlídání předních dveří s očekáváním toho, že kukátkem zahlédnete plížícího se kyberútočníka, může vést k tomu, že k vám tento záškodník proklouzne zadním vchodem a zcizí vaše kreditní karty, platební údaje, nebo přístupová hesla. Tato špatně detekovatelná rizika často pocházejí z tzv. Dark Webu, tedy z takové oblasti internetu, která je živnou půdou pro ilegální či jinak pochybné aktivity.

NETGEAR Dark Web Intelligence je služba navržená speciálně pro malé a střední podniky, která tato temná zákoutí efektivně prochází a v reálném čase případná rizika vyhodnocuje. Zneužívání emailových adres nebo prodávání citlivých osobních údajů se mezi taková rizika řadí. Na dosah ruky proto máte sofistikovanou technologii, která tyto pletichy odhalí dříve, než napáchají nějakou škodu. A to za zlomek ceny, kterou si mohly v minulosti dovolit pouze organizace s mnohonásobě vyšším budgetem.

NETGEAR Dark Web Intelligence běží kompletně na cloudu, je zcela nezávislá na hardwarových komponentách a je proto schopna fungovat společně s již existujícími bezpečnostními systémy. Zákazník musí svému poskytovateli pouze poskytnout emailové adresy, domény nebo údaje o platebních kartách, které si přeje chránit. Garance ochrany takto poskytnutých údajů je samozřejmostí - všechna data jsou uložena na serveru, kde jsou anonymizována a chráněná. NETGEAR ani poskytovatelé služeb k nim navíc nemají jakýkoliv přístup.

Suma sumárum, NETGEAR Dark Web Intelligence využijete v případě, že toužíte po:

  • Ochraně vaší domény - služba je vítaným pomocníkem v boji proti phishingu a cybersquattingu.
  • Ochraně vaší emailové komunikace - služba předchází infiltraci třetích stran a upozorní vás v případě odcizení či zveřejnění těchto údajů.
  • Ochraně platebních karet - služba vás varuje ještě před tím, než se uskuteční podezřelá transakce.
  • Ochraně citlivých osobních údajů - služba předchází tomu, aby bylo zneužito vaše rodné číslo či jiné údaje.

NETGEAR Dark Web Intelligence dále vytváří skvělý potenciál pro poskytovatele (bezpečnostních) služeb, kteří plánují rozšířit své portfolio o rychle rostoucí sektor kyberbezpečnosti. Jednak se jedná o perfektní doplněk ke stávajícímu sortimentu, jednak se zde otevírá potenciál pro inovativní obchodní modely. Jako příklad lze uvést paušální měsíční poplatek za celou řadu síťových a bezpečnostních produktů poskytovaných malým a středním podnikům. Win-win pro obě strany - zákazníci získají důvěru v to, že je jejich byznys chráněný důvěryhodnými experty, a to za přijatelnou a předem definovanou cenu.

Dark Web a rizika s ním spojená není radno podceňovat. Braňte se (a nezapomeňte při tom na zadní vchod)!