Nejrychlejší mobilní internet v přenosném zařízení velikosti dlaně

17.05.2023

 NETGEAR Nighthawk M6 Pro Mobile Hotspot.

Společnost NETGEAR, dodavatel produktů určených ke zjednodušení a zlepšení života lidí, uvedl na trh nejnovější verzi mobilního routeru Nighthawk M6 Pro 5G WiFi 6E Hotspot (MR6550). Zařízení velikosti dlaně je vybaveno nejnovějšími bezdrátovými technologiemi 5G mmWave a WiFi 6E, která dokáží při cestách za prací či zábavou nabídnout ultrarychlý internet o rychlosti až 8 Gb/s a nepřerušované, spolehlivé, bezpečné a rychlé bezdrátové připojení k internetu i v přetíženém prostředí.

NETGEAR Nighthawk M6 Pro Mobile Hotspot
NETGEAR Nighthawk M6 Pro Mobile Hotspot


Mezi nejvýznamnější výhody 5G mmWave patří schopnost poskytovat extrémní kapacitu, ultra vysokou propustnost a ultra nízkou latenci. To z ní činí ideální řešení pro aplikace, které vyžadují přenos dat v reálném čase. WiFi 6E navíc poskytuje vyšší výkon a efektivitu díky rozšíření spektra WiFi do frekvenčního pásma 6 GHz, což snižuje rušení a zlepšuje konektivitu. Kombinace 5G mmWave a WiFi 6E poskytuje uživatelům bezprecedentní úroveň vícegigového bezdrátového výkonu a konektivity.Router je vhodný nejen pro použití na cestách, ale také pro použití doma nebo na dovolené, zejména v oblastech, kde chybí spolehlivý širokopásmový internet. Router dokáže poskytovat vícegigový internet a zvýšit pokrytí WiFi až na 180 m2 pomocí režimu In-Home Performance Mode, který se aktivuje vyjmutím baterie a použitím napájecího adaptéru. Ve větších domácnostech může hotspot poskytovat WiFi prostřednictvím stávajícího WiFi routeru jeho připojením k ethernetovému portu 2,5 Gb/s. V místech, kde není silný mobilní signál, lze použít externí antény (prodávají se samostatně), které zvýší příjem 5G. Vestavěný port USB-C hotspotu lze také použít k nabíjení zařízení nebo jako ultrarychlé kabelové připojení až 5 Gb/s k počítači nebo notebooku.Router je vybaven 5040mAh baterií, která dokáže na jedno nabití zajistit až 13 hodin práce nebo zábavy. Zařízení podporuje mezinárodní roaming ve více než 125 zemích.


Technické specifikace:

  • Výkonný, spolehlivý a bezpečný 5G mmWave internet s rychlostí až 8 Gb/s.
  • Rychlost WiFi až 3,6 Gb/s pro až 32 připojených zařízení.
  • Čipová sada Qualcomm Snapdragon SDX65.
  • Intuitivní rozhraní s 2,8" dotykovou obrazovkou.
  • Vestavěný firewall pro bezpečnou a spolehlivou síť.
  • Přijímá nano SIM karty hlavních operátorů sítí 5G/4G ve více než 125 zemích.
  • Pokrytí WiFi vice než 180 m2 při použití napájecího adaptéru.
  • Port USB-C pro nabíjení zařízení ultrarychlé kabelové připojení s rychlostí až 5 Gb/s.
  • Podpora HPUE: Umožňuje zachytit 5G signál i na vnějších okrajích oblastí pokrytí, kde to jiná zařízení nedokáží.

Dostupnost

Mobilní router M6 Pro (MR6550) je nyní k dispozici v Severní Americe za doporučenou cenu 999 USD.

V Evropě je tuto chvíli je dostupný model 5G WiFi 6E Mobile Router (MR6450), řada MR6550 se začne prodávat v listopadu 2023.