Maximální výkon a pohodlí s přepínači Ultra60PoE ++

29.09.2020

Technologie PoE byla světu poprvé představena v roce 2003 jako elegantní způsob, jakým lze přes ethernetové kabely rozvádět energii a informace zároveň. Počet přístrojů podporujících Power over Ethernet začal poté růst jako houby po dešti. A není vůbec divu. Jedničková verze této technologie byla schopna přenášet zhruba 15 wattů a napájet jedny z prvních Wi-Fi přístupových bodů 802.11g, jednoduché VoIP telefony a několik dalších zařízení. Jednalo se o úspěch, jehož potenciálu jsme si jako první z vlaštovek všimli i my v NETGEAR a začali jsme dodávat PoE přepínače pro nově vzniklou klientelu. A jelikož si nová doba žádala nové možnosti, tak v roce 2009 vzniklo PoE+, schopné napájet výkonnější zařízení v hodnotě až 30 wattů. A nyní? Přesvědčte se sami.

PoE++: 60 wattů a víc? Žádný problém!

S příchodem IoT a s ním souvisejících zařízení pro chytrou domácnost a automatizační systémy se samozřejmě objevují čím dál větší nároky na napájení, na které je PoE+ jednoduše krátké. PoE++ (IEEE 802.3bt) tento problém naštěstí vyřešil. Jak? 60 watty na jedno zařízení z jednoho portu, skrze standardní ethernetové připojení. I nyní zaplňujeme díru na trhu, a to dvěma novými neřízenými PoE++ přepínači s 60W technologií. Chápeme totiž, že neřízené přepínače jsou spolehlivým způsobem, jak do vaší sítě přidat další potřebné porty, díky kterým zvýšíte vaše pokrytí a kapacitu. Navíc disponují technologií plug-and-play a jsou zcela bezúdržbové.

16 portů, nebo 24 neřízených střel? Volba je jen na vás

Neřízené přepínače od NETGEAR disponují Ultra60 60W PoE++ technologií a na výběr jsou v šestnácti portovém (GS516UP PoE++) nebo čtyřiadvaceti portovém (GS524UP PoE++) provedení. Oba dva jsou určeny pro výkon, kterého poskytují opravdu požehnaně - 380 W, resp. 480 W. Navíc nabízejí kompaktní pouzdro s interním zdrojem napájení a tichým chlazením, čímž se stávají ideálními a cenově dostupnými adepty pro instalaci do racku či rozvaděče. Ta navíc probíhá v souladu s plug-and-play. A pokud se zatím necítíte na připojování 60W zařízení, tak to ničemu nevadí. Přepínač si automaticky standardizuje úroveň PoE potřebnou k danému připojení.

Budete s šedesáti watty ve vatě?

Záleží na tom, zda reálně používáte některé ze zařízení, jejichž příklady uvádíme níže. Nenechte se ale zmást - jedná se pouze o stručný výčet.

  • Přístupové body AX. Ve spojení s Wi-Fi 6 a kvalitním přepínačem dosáhnete nejlepšího možného výkonu.
  • Koncové body ProAV. Tato chytrá RX/TX udělátka napájejí video zdi nebo profesionální video instalace. A to včetně profesionálních audio reproduktorů zapojených přes PoE++.
  • Počítače a laptopy. Některé modely vyžadují více než 30 W.
  • Poháněné vestavěné systémy. Může se jednat například o malé počítače, monitory a senzory používané ve výrobě.
  • Přepínače, routery, přístupové body.
  • LED osvětlení zajišťující například nasvícení budov.
  • Zabezpečení a 4K/8K IP kamery. Ostřejší obraz si vybírá svou daň na vyšší spotřebě energie.

Tak co, jste připraveni?

PoE++ je úžasná věc s obrovským potenciálem, ale i tak jsme si bez jakýchkoliv pochybností jistí tím, že 60+ nebude v budoucnosti dostačující. Potřeba stále vyššího výkonu bude narůstat a my jsme připraveni na to dodat maximum wattů a spolehlivých řešení tehdy, když to bude nejvíce potřeba. A co vy? Jste také připraveni?