LTE jako hlavní zdroj připojení? Proč ne!

12.08.2020

Většina lidí se v oblasti internetového připojení spoléhá především na kabel, DSL nebo optická vlákna. Co ale dělat, když žijete v nějaké odlehlejší, izolované části republiky? Připojení náhle žádné, home-office padá jak domeček z karet a vidina streamování oblíbeného seriálu se rozplývá jako duch minulých Vánoc.

Řešení? LTE neboli bezdrátové připojení k internetu. Nejčastěji se s ním setkáváme v našich telefonech. Co myslíte, mohly by telefony fungovat jako primární či jediný zdroj internetu v našich domácnostech? Odpověď přinášejí mobilní hotspoty, jako je např. NETGEAR AirCard 797. Pomocí rovnoměrně rozloženého signálu a vysoké rychlosti se k němu může naráz připojit až 32 zařízení. Tedy celá rodina a místo zbyde i pro jednoho či dva sousedy.

Mobilní routery, jako je třeba NETGEAR Nighthawk M1, jsou jedním z produktů, které současně rozšiřují LTE konektivitu až do 20 Wi-Fi zařízení současně. Mobilní router vám poskytne bezdrátový internet na smartphonech, noteboocích, tabletech, tiskárnách nebo herních konzolích. Navíc je přenosný, takže se dá dosah internetu upravit podle aktuálních požadavků. Nighthawk M1 má i ethernetový port, díky čemuž ho můžete připojit k jinému routeru. Při odchodu z domu si ho můžete vzít sebou a při příchodu ho zase zapojit. Easy.

Zabezpečená Wi-Fi? Žádný problém

Většina lidí se na cestách spoléhá na veřejnou Wi-Fi síť. Problémem zůstává, že zabezpečená je tak jedna z tuctu a vaše soukromá data se vystavují potenciálnímu riziku. Mobilní router dokáže vytvořit kvalitní a zabezpečené připojení. Kdykoliv, kdekoliv a pro kohokoliv jen chcete. Volba je jen na vás.

LTE modemy přivedou internet i k vám domů

Vložíte simku do modemu a ten připojíte k routeru. Jednoduché a efektivní. A pokud váš router umí bez potíží pracovat společně s LTE modemem, např. LTE modemem LB2120, tak si nemusíte nadále vybírat, zda chcete pracovat s drátovým či bezdrátovým připojením.

Široká nabídka mobilních routerů a LTE modemů výrazně usnadňuje zavádění LTE jako zdroje spolehlivé domácí Wi-Fi, která si poradí se streamováním Netflixu, video konferencemi i hraním online her. Připojte se k ní i VY. Nebudete litovat. Slibujeme.