Kde čerpat informace o produktech a službách NETGEAR?

22.05.2024

Produkty americké společnosti NETGEAR patří ke špičce v segmentu síťového hardware. Pokud se pro některý z výrobků rozhodnete, máte jistotu, že si pořizujete tu nejlepší možnou technologii, které je v dané oblasti aktuálně k dispozici.


Samotný NETGEAR rozlišuje následující kategorie produktů: pro domácnosti, pro firemní použití, pro profesionály v oblasti audio-video (AV over IP). V souvislosti s jednotlivými technologiemi jsou často zmiňovanými termíny WiFi 7, mesh, mobilní WiFi, PoE, digitální rámečky nebo gaming routers (routery speciálně určené pro hraní online her).

Výrobky NETGEAR v našem regionu distribuuje několik společností, jejichž prostřednictvím jsou produkty dostupné ve všech specializovaných obchodech, včetně těch internetových. Například Alza v okamžiku vzniku tohoto textu (květen 2024) měla v nabídce více než 300 produktů.

NETGEAR, bohužel, nemá v Česku ani na Slovensku svou "kamennou" pobočku. Ta nejbližší je v Polsku. To však, samozřejmě, nemá nejmenší vliv na rozsah nabízených produktů a služeb, omezeny nejsou záruční podmínky ani podpora (která je standardně v angličtině).

Uživatelé produktů NETGEAR z Česka a Slovenska mají mj. k dispozici tyto informační nástroje:

Kompletní sadu informací (v angličtině) o jednotlivých produktech a službách nabízí firemní stránky NETGEAR. Najdete zde mj.:

  • Stahovací centrum – aktuální firmware, instalační návody, produktové informace…
  • Registrace produktu – vytvoření zákaznického účtu, snadnější přístup k zárukám a podpoře…
  • Ověření záruky – aby mohla být záruka poskytnuta, musí být produkt nejprve zaregistrován (viz výše).
  • Podpora za strany komunity – nejrozsáhlejší databáze informací, tipů a rad, vztahujících se ke každodennímu používání produktů NETGEAR.
  • Oficiální podpora – před tím, než případně požádáte o radu, zjistěte si produktové číslo svého výrobku.
  • Blog – konkrétní příklady využití jednotlivých produktů.