Jak může captive portal přispět vašemu byznysu?

17.08.2021

Captive portal (kaptivní portál) představuje moderní způsob, jakým se firmy mohou lépe spojit se svými zákazníky. Jeho prostřednictvím firmy nabídnou bezpečnou veřejnou Wi-Fi síť, ale také získají užitečný nástroj s velmi širokým využitím. Přečtěte si, jakým firmám se captive portal může hodit a k čemu je užitečný.

Co je captive portal?

Captive portal je webová stránka, kterou zákazníci používají k přístupu k veřejným sítím Wi-Fi, například v obchodě. Je to první stránka, která se zákazníkovi zobrazí při přihlašování.

Poskytování portálu bylo tradičně pro malé a střední podniky obtížné. Podniky se často musely spoléhat na specializované IT pracovníky a webové designéry, což pro ně znamenalo velké finanční a časové investice. Díky pokroku v oblasti vzdálené správy zařízení připojených ke cloudu (jako jsou routery, přístupové body a přepínače), je nyní nasazení Wi-Fi a vytvoření portálu v silách téměř každé firmy.

Portály se v současnosti běžně používají například v hotelích a jiných ubytovacích zařízeních, v maloobchodních prodejnách, restauracích a kavárnách nebo například ve zdravotních klinikách.

K čemu je captive portal užitečný?

Captive portal se používá především k:

  • Vylepšení zákaznické zkušenosti díky rychlé a bezpečné Wi-Fi.
  • Vylepšení image a důvěryhodnosti značky. Design portálu můžete graficky vyladit tak, aby zapadal do vašeho brandu - stačí upravit barvy a přidat logo firmy.
  • Oživení marketingu. Skrz portál můžete získat e-maily zákazníků k zasílání e-mailů o budoucích propagačních akcích a budovat tak jejich loajalitu.
  • Lepšímu porozumění zákazníkům díky shromažďování dat a jejich analýze.
  • Zaznamenání přístupu k Wi-Fi pro zpětnou dohledatelnost a bezpečnost.
  • Správě síťového provozu. V portálu můžete naplánovat čas, kdy se mohou zákazníci připojit, nastavit data vypršení platnosti a omezení zařízení. To vám umožní spravovat omezení šířky pásma a zabránit zpomalení sítě.

Instant Captive Portal od NETGEAR

Instant Captive Portal v nástroji NETGEAR Insight poskytuje majitelům malých a středních podniků možnost si během několika minut zřídit vlastní profesionální portál se všemi důležitými funkcemi.

NETGEAR Instant Captive Portal vás navede krok po kroku vytvořením portálu a později ho udržuje v chodu. Captive portal od NETGEAR umožňuje snadnou konfiguraci a administraci, díky které můžete svým zákazníkům nabídnout bezpečný a personalizovaný přístup k Wi-Fi a využít mnoha dalších výhod.