Distanční studium: dostaňte své domácí Wi-Fi opět do formy

13.10.2020

Doba distančního studia je opět zpátky a s ní i každodenní videokonferenční hovory s učiteli a spolužáky. S on-line výukou jsou však spojené také vysoké nároky na kvalitu domácí bezdrátové sítě. Jak totiž chcete zůstat produktivní, pokud musíte neustále čelit pomalému připojení, nedostatečnému pokrytí či výpadkům sítě? Připravili jsme si proto pro vás čtyři tipy, které dostanou vaši domácí síť opět do formy.

Širší pokrytí

Upgrade Wi-Fi nemusí vždy znamenat upgrade routeru. Možná jste si zrovna nedávno nějaké nové zařízení zakoupili, jen zkrátka stále nedosahujete požadovaného pokrytí. V tomto případě se vám bude hodit mesh extender, který vám pomůže rozšířit stávající pokrytí do nejvzdálenějšího rohu vašeho domu a zároveň zvýšit rychlost vašeho připojení. Vaše děti se tak mohou učit v jakékoli místnosti vaší domácnosti bez obav o kvalitu připojení. Zároveň se mohou volně pohybovat po celém domě, aniž by došlo k výpadku spojení.

Tip: Mesh extendery s podporou Wi-Fi 6

Rychlejší připojení pro větší počet zařízení

Náročnější aplikace i dodatečná připojená zařízení, které jsou vyžadovány během distančního studia, kladou vysoké nároky na celkový výkon vaší domácí sítě. Routery s podporou Wi-Fi 6 nabízejí nejen vyšší rychlost připojení a širší pokrytí signálem, ale také až čtyřnásobně vyšší kapacitu sítě. Vaše děti se tak budou moci věnovat studiu naplno, bez jakýchkoli výpadků a časových proluk, a to i v případě připojení většího počtu zařízení či nahrávání a stahování velkých souborů.

Tip: Wi-Fi routery s podporou Wi-Fi 6

Rychlejší připojení i širší pokrytí

V posledních letech si získávají popularitu také mesh systémy, které nabízejí vysoce rychlé a spolehlivé připojení s bezkonkurenčním pokrytím. Dny, kdy jste museli sedět bok po boku svému routeru k dosažení co nejlepší signálu, jsou tak zkrátka pryč. Mesh systém kombinuje Wi-Fi router s jedním či více satelity, které můžete libovolně rozmístit napříč svou domácností. Vaše děti se tak mohou pohodlně věnovat svým školním aktivitám odkudkoli - ze svého pokoje, kuchyně či terasy.

Tip: Mesh systém Orbi WiFi 6

Flexibilnější připojení

Někdy může změna prostředí pomoci zvýšit produktivitu a koncentraci. Mobilní routery či hotspoty nabízejí vysoce kvalitní LTE připojení odkudkoli v dosahu mobilní sítě. Zároveň představují ideální záložní řešení v případě, že klasické kabelové připojení není zrovna k dispozici.

Tip: Mobilní router Nighthawk M1